• $7,5194
  • €9,088
  • 443.15
  • 1518.97
07 Temmuz 2012 Cumartesi

Raconcu Egemen

Son milli takım kampında Volkan'ın bir gazeteciyle yaşadığı tartışmaya şahit olan gazeteciler, Egemen için 'RACONCU' diyorlar... Böyle denmesinin sebebi ise şu; Olay olunca hemen devreye girdi. Bir tarafa 'SUS', diğer tarafa 'HADİ GİDİN' deyip krizi çözdü

Son milli takım kampında kaleci Volkan Demirel'in bir gazeteciyle yaşadığı tartışmaya şahit olan Egemen Korkmaz için gazeteciler 'raconcu' diyor. Nedenini de şöyle anlatıyorlar:
Olay olunca hemen devreye girdi. Bir tarafa 'sus', diğer tarafa da 'hadi gidin' diyerek olayı sonlandırdı..
Şimdi soru şu:
İYİ futbolculuğunun yanında kavgacı yönünü de ön plana çıkarırsa Fenerbahçe'de ne olur?
ARAŞTIRDIM; Aykut Kocaman ve Volkan'ın olduğu yerde yapamaz..
NEDENİNİ hemen anlatayım:
Egemen için, 'Dört sene önce Bursaspor'da oynarken en büyük hayali Fenerbahçe'ye gelmekti. Şimdi Aykut Kocaman çok istedi, Fenerbahçeli oldu. Bu formayı giymeseydi kahrolurdu. Şimdi dünyalar onun' diyorlar.
Egemen'İn, hocasının sözünden çıkmayacağını ve Fenerbahçe'de futbolunu daha da büyüteceğini söylüyorlar..
Volkan'a gelince...
Egemen'İn kankası. 11 sene önce Kartalspor'da beraber oynamışlar, aynı odada kalmışlar. Fenerbahçe'de de Volkan'ın kontrolünde olacak..
Üstelik ikisinin de yaşam koçu Erdinç Şehit. Tuncay Şanlı'yı zirveye çıkardı, sonra sözünü dinlemeyince Tuncay kayboldu.
Volkan Demirel, Fenerbahçelilerin idolü. Egemen de sadece futbolunu düşünürse, Fenerbahçe'de Lugano gibi sevilir. Ama tersi olursa yıpranır.
BaŞkan Aziz Yıldırım'ı evinde ziyarete gittiğim gün Volkan ile karşılaştım.. O meşhur milli takımdaki tartışmasını konuşurken, 'Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu hedef adamdı, o gitti, bu sene sen olursun' dedim.
Güldü, 'Önemli değil, ben çok iyi profesyonelim.' cevabını verdi. Araştırdım. Olgunlaşmasının yanında, profesyonelce de destek alıp bayağı hazırlıklar yapmış..

Profesyonellik bir başka
VE Alex... İnanmayacaksınız ama çok çalışıyor. Düz koşularda kendisini yormuyor. Grubun arkasında kontrollü koşuyor. Ama iş sahada teknik ve taktiğe gelince bir başka. Resmen ders veriyor. 5'e 2 ve 3'e 1 oyunlarda topu öyle güzel ve çabuk kullanıyor ki, sanki 'Benim için kim ne söylüyorsa söylesin, bu sene kesin oynarım' mesajını veriyor.
'Aykut Kocaman ile sorunu var' diyenlere, antrenmanları izlemelerini, iki futbol adamının diyaloglarını görmelerini tavsiye ederim. Profesyonellerin davranışları gerçekten çok farklı oluyor.

Bonus kafa Kocaman'ın gözdesi...
DÜN sabahki antrenmanda gözüm Bucaspor'dan transfer edilen Salih Uçan'a takıldı. Saçları aynı Cristian gibi. Birçok kişi de öyle düşünüyor. Menajer Hasan Çetinkaya ile sohbet ederken, konu Salih'e geldi.
'Çok büyük yetenek. Fenerbahçe'de yıldız olur' dedi. Futbolcular da çok beğeniyor. Ama Aykut Kocaman bir başka beğeniyor. 4 günlük kamp süresinde ise Kocaman'ın el üstünde tuttuğu bir genç..

Yobo bu kafayla Fener'de kalamaz
Joseph Yobo'yu Fenerbahçeli taraftarlar seviyor. Yönetim ve teknik kadro da öyle. Hatta futbolcular da. Ama geleceği ne olacak hala belli değil. Fenerbahçe geri dörtlüsünün göbeği, Egemen'in yanında Bekir veya Serdar'a mı bırakılacak?
KESİNLİKLE değil..
Yobo isteniyor. Ancak, o da uçmuş. Geçen sene 2 milyon 700 bin euro alan Yobo, parasına zam istemiş. O da yetmemiş, kulübü Everton da bonservisi için 5 milyon euro istiyormuş..
32 yaşındaki bir oyuncuya 5 milyon euro verilir mi!
VERİLİRSE, son kullanma tarihi geçen bir oyuncuyu bir sene sonra kim alır?
Fenerbahçe'nİn son teklifi, 'Ya sen ya da kulübün fedakarlık yapıp rakamı indirin' olmuş..
Yobo 1-2 gün içinde olmaza, o vakit Aykut Kocaman'ın kara kaplı defterinde bulunan alternatif oyuncuyu dönülecek.

<p>Özel harekat polislerinden oluşan Taktik Su Altı Operasyon Grup Amirliği, su altı ve üstünden düz

Suyun altında da 'özel harekat'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor

Kısıtlamaların sona ermesiyle İstanbul'da hareketlilik başladı