• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
22 Eylül 2014 Pazartesi

Penaltıyla can suyu...

Televizyondan değil, staddan, çıplak gözle izlenecek maçtı..Sahanın tamamını gördüğün vakit, kimin ne yaptığını daha iyi anlıyorsun..

Mesela;
Mehmet Topal..

Defansın önünde kesici oynuyor..Kendi bölgesini, kenarları iyi kontrol ediyor..En büyük avantajı yanında Emre gibi bir futbol ustasının olması..Oyun sıkıştığı vakit, geriden atağa çıkıyor. Gökhan’ın kenar ortalarında gol arayışına veya defanstan sekecek topları kullanmaya çalışıyor.Kendine güveni olduğu için kaleyi görce şut da atıyor. Gaziantep konraataklarında defansa yardım için bir deparı var. İyi niyeti, mücadele azmi içinbu bile yeter..

Emre..Saha içinde Kartal’ın yardımcısı gibi takımı yönetiyor..Oyun kuruyor. Verdiği destek ile arkadaşlarını rakip kale önüne kadar gönderiyor..

Kuyt elinden geleni yaptı.., Caner, ortaları etkili olmasa da yi niyetli, çalışkandı.. öyle.

Ama Diego..

Emre her aldığı topta Diego’a pas vererek onun oyunun içinde sokmak istiyor..Yanı istediği topları alıyor..Ama oyun içinde etkili değil..Riske girmiyor..Adam eksiltme yerine hemen yanındaki arkadaşına topu yuvarlıyor..Oysa ceza sahası içinde o yumuşat ayakları ile çok iş yapabilir..Topa iyi vurmasına rağmen şut da atmıyor..Kısacası yeteneklerini kullanmıyor..

Bütün yük, orta sahada üç oyuncu ve defansın üzerinde..

Emenike ve Şow futbol kalitelerinin çok altında kalıyor. Pozisyon buluyorlar, şut atmıyorlar.Kendilerine güvenleri almadığı için kacırırsam endişesi var..Böyle olunca da oyun içinde rahat değiller. Eskiden Emenike önüne aldığı topla vites yükseltip depara kalkardı..Yanında kovalayanı omzunda taşırdı..Şimdi yere düşüyor..Gücsüz v moralsız olduğu o kadar belli ki, 28’ncı dakikada Gökhan’ın verdiği pası, eski Emenike olsa, kaleci ile berabere içeri sokardı..Şow haftalardır etkisiz..Oyun da hiç yok..

Ancak Seyircinin Emenike’yi yuhalaması, topu ayağına alınca protesto etmesi hiç de hoş değil..Fenerbahçe’yi bu futbolcular gecen sene şampiyon yaptı..İki maç kötü oynadı veya gol atamadı diye kızılmaz..Tam tersine sahip çıkılır..Taraftar iyi günde değil, böyle günlerde sahadakı futbolculara sahip çıkmalı..İsmail hocanın, Diego’nun yerine Alper’i almasını anlıyorum da, seyirci kızdı diye Emenike’yi çıkarmasını da anlayamadım.Keşke bu operasyonu devre arasında yapsaydı.

Gol gelmeyince Fenerbahçe’nin oyun ritmide, disiplini de bozuldu..Kale cizgi hakemeni verdiği penaltı, Fenerbahçe’yi can suyu gibi geldi..Gölcülerin kötü oynadığı gece de Fenerbahçe, dişi diş oynayan Gaziantep karşısında zr da olsa altın değerinde üç puanı aldı..Önemli oyan maç kazanmaksa, Fenerbahçe kazandı..

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor