• $8,4808
  • €10,0629
  • 493.854
  • 1413.8
20 Eylül 2015 Pazar

Özür maçında Markovic farkı

İş kazası olan Molde maçından sonra Pereira ve futbolcular, günlerce kendilerine yakışmayan isteksiz, kötü futbolun nedenlerini, niçinlerini kendi aralarında konuşup, araştırdılar.
Hatalarını gördüler, kabul ettiler.
Ders aldılar, ders çıkardılar. Bazı Türk hocalarının “Ders almam, ders veririmi” yerine gerçekleri masaya yatırdılar.
Bursaspor maçı onlar için “Bir özür” maçıydı.
O anlayışla sahaya çıktılar.
Bursa maçında sahada iki kilit oyuncu vardı. Ozan ve Markovic. Ozan kafa olarak henüz rahat değil. Tedirgin. Topu ayağına aldığı vakit, verdiği paslar ve arkadaşlarına yardımı ile bu çok belli oluyor. Kolay değil, F.Bahçe gibi bir takımda ağır yükün altına girmek.
Markovic maça heyecan getiren, sürati, rakipten ani top çalma özelliği ile takımı ileriye taşıyan önemli oyuncuydu. Adam eksiltmesi, çabuk dikine oynaması ve Nani’ye attırdığı golden önceki hareketleri beğeni kazandı.
Meireles de iki üç haftadır farklı oynamaya başladı. Mücadele eden, oyuna ağırlığını koyan, hücuma destek veren farklı oyunculardan birisiydi.
Bir de mücadele eden, hırsı ile arkadaşlarını ateşleyeme çalışan Nani’yi de işin içine katıp, kaleci Volkan'ı da kurtarışları ile ön plana çıkartırsak, sahada canını dişine takan üç-dört oyuncu vardı.
Yine de 60. dakikaya kadar oyunun kontrolü F.Bahçe’nin elindeydi. Ondan sonra Bariş Şimşek’in hatalı kararları oyuna damga vurdu. Sahada futbolcular gerilince, hakem de kontrolü elinden kaçırdı.
Sonra sahaya Van Persie çıktı. Hasan Ali’nin golden önceki hareketleri çok önemliydi ama Uçan Hollandalı’nın boş alana kaçıp, topu istemesi ve köşeye vuruşu F.Bahçe adına güzel hareketlerdi.
Şimdi soru şu olmalı: Aynı Van Persie, Molde maçında aynı pozisyonda topa vuramadı, vuruşu zayıftı. Bursa maçındaki ise tam gol vuruşuydu. Bu da şunu gösteriyor, henüz hazır olmayan Van Persie az ama öz oynamalı. O zaman sahada diri görünüyor ve iş bitirici oluyor.

NOT: F.Bahçe'de çok sakatlanan oyuncu var. Hepsi de adale… Bunlar ciddi araştırmalı…

<p class='MsoNormal'>Yusuf Güney, geçtiğimiz gün Antalya Manavgat'ta Çardak  Mahallesi Balamut mevki

Yangın söndürme görevlileri ile tartışıp gözaltına alınan Yusuf Güney olay anının görüntülerini paylaştı

Tarihi değiştiren araştırma: Machu Picchu'nun bilinenden daha eski olduğu ortaya çıktı

Kemerköy Termik Santrali'ne yaklasan yangin havadan görüntülendi

Evsel atıklar burada elektrik enerjisine dönüşüyor