• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
18 Ekim 2011 Salı

Özer bilerek vurdu kaleci Mert harikaydı

Önce kafamı karıştıran Gökhan Gönül ile başlayayım. F.Bahçe'nin resmi sitesinde cumartesi günü yapılan son idmanın resimleri vardı. Gökhan Gönül gülerek, neşe içinde çalışıyor. İki saat sonra kadro açıklanıyor. Sakat. Hatırlayanlar iyi bilir. Kaburgası çatlak, bandajla çok maç oynadı. Şimdi niye yok?
Sorun mu var? Kapris yaptığını, hocası ile arasının limoni olduğunu söyleyen de var, kafasının Avrupa'ya gitmeye takıldığını anlatan da.
Gelelim Özer'in attığı gole.
Birçok kişi kırk metreden topa vururken, 'Böyle orta yapılır mı kardeşim' diye bağırıyordu. Oysa Özer gol olan topa bilerek vurmuştu. Mersin'in maçlarını izleyen ve kaleci Hakan Arıkan'ın devamlı ileriye çıktığını gören Aykut Kocaman, Özer'i bu maçta bu vuruş için hazırlamıştı.
Herkesin orta yaptığını sandığı anda Özer, kalecinin ileri çıktığını görünce topa vurmuştu. Golden sonra Kocaman'ın sevinci, Özer ile göz göze geldiği an belli oldu.
Kale çizgisinden bir de gol kurtardı. Sahada koştu da. Daha ne yapsın. Maça gelince.
Hakem Bekir'in elle oynamasında Mersin'in penaltısını vermedi. Görmedi. Önü kapalıydı. Yan hakem de pozisyonu çözemedi. Verse ne olurdu! Onu Allah bilir. Ama oynanan futbola bakılırsa, F.Bahçe yine kazanabilirdi. Çünkü futbolcu kalitesi olarak rakibinden çok üstün. Ve takım oyununu da iyi oynuyor.
En önemli özelliği de savunma yönünün kuvvetli olması.
DİA'DA SORUN VAR
Orta sahada Özer, Emre, Cristian, Caner dörtlüsünü tercih etmesinin de nedeni bu. Futbolun iki yönünü de oynayan oyuncular olması. Elinde skoru etkileyecek Alex, Özer, Bienvenu, hatta geriden sürpriz ataklara çıkan Cristian gibi oyuncular da istediği sonuçları zorlanmadan alıyor. Mesela Bienvenu.
Sahanın en kötüsüydü. Ne ayağında top tutabildi. Ne de pozisyona girdi. Ama iyi olmamasına rağmen attığı golle takımını rahatlattı. Golcüler böyledir.
Oynamazlar ama gol atınca günü kurtarırlar.
Kocaman'ın elinde sahaya çıkan on birin dışında kulübede oturan güçlü oyuncular da var. Stoch, Dia, Semih, Selçuk başka takımlarda olsa banko on birde oynarlar. Kaleci Mert sahanın kahramanıydı.
Önemli olan onları hazır tutmak, şu anda görüntü öyle ama Dia'da da sorun var gibi. Yedek sahaya çıkmayı sevmiyor. Isınmıyor bile. Mersin maçında baktım, arkadaşları ısınırken o kenarda doktorla sohbet ediyor.
Sonuç mu!
Fenerbahçe deplasmanda kazanmaya devam ediyor.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak