• $13,4418
  • €15,3186
  • 769.743
  • 1857.4
14 Ocak 2013 Pazartesi

Oynamayanlardan bir tek o hazır

1461 Trabzon'un sert oynaması, tribünlerin gerginliği, F.Bahçe'nin ligin ikinci yarısının 5. haftasında Trabzonspor ile oynayacağı maç öncesi o ortama hazırlanma adına iyi bir test oldu. Tecrübe ve kondisyon farkı ile de istediği skoru aldılar.
Bu da Antalya kampında iyi çalıştıklarının bir işaretidir.
Ağır idmanlar yaptılar. Gözle görülür bir yorgunluk olunca Aykut Kocaman son iki gün dinlenmeye ağırlık verdi.
Bu yorgunluk maçta da görüldü.
F.Bahçe'nin sert oynayan takıma karşı sert oynama isteği, çok pas hataları yapmalarına rağmen ısrarla çabuk oynama arzuları, uzun toplarla şok gol pozisyonu üretmeleri düşünce olarak güzeldi.
Ancak tek forvet sisteminde golcüye yakın oynamamalarının sıkıntıları devam ediyor.
Kocaman, özellikle on numarada oynayanın ileri hamleler yaparak Kuyt'a yakın olmasını veya kenar oyuncuların destek vermesini istiyor.
İkinci yarıda biraz Semih yaptı ama bu olmuyor. Çünkü Cristian riske girmiyor. Ayağındaki topu en yakınına vererek sorumluluktan kaçıyor. Stoch'un hamleleri ceza sahasına girmeden etkisiz oluyor.
IŞIK GİBİ PARLADI
Göze batan, 'Ben bu takımda 11'de oynamak istiyorum' diyen bir tek Salih vardı. Fizik gücünün kuvvetlenmesinin yanında kendisine güven de gelmiş.
Top kazanması, adam eksiltmesi, hücuma destek vermesi ve pozisyon üretmedeki sakinliği futbolunu usta oyuncular seviyesine çıkarmak üzere.
Kocaman, F.Bahçe'de çok sıkıntılı günler yaşadı. Belki daha da yaşayacak. Hayatı, evi ve Samandıra arasında geçiyor. Salih gibi bir genci F.Bahçe'ye kazandırırsa yıllar sonra bir ilki yaparak tarihe geçmenin yanında futbol adamı olarak da mutlu olur.
Çünkü bu gençte hayat var. Mayası da iyi.
Orhan Şam, Mehmet Topuz, Serdar, Semih, Selçuk, Stoch gibi oynamayan, kulübeye mahkum oyuncuların arasında Salih bir ışık gibi parlıyor.
On numara alınırsa Raul Meireles, Mehmet Topal, Selçuk Şahin ve hatta Cristian ile yapacağı forma mücadelesinde elenir. Kocaman bu genci kazanmak istiyorsa, mutlaka bir yer bulmalı.
<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı