• $13,4514
  • €15,3674
  • 786.655
  • 2085.76
31 Ocak 2011 Pazartesi

Otobüste kazandı

Selçuk, Jaja'ya adım bile attırmadı. Dia, Serkan'ı hücuma çıkarmadı. Topuz hayatının futbolunu oynadı. Ali Yıldırım takım otobüsüyle stada gelirken, futbolcular marş söyleyip yemin etti. 1 milyon da prim açıklandı

Daha 1. dakikada F.Bahçe'nin bu maça Trabzon'dan daha iyi hazırlandığı, istekli ve maç kazanma arzusunun tavan yaptığı görüldü.
İlerde basması, topu kazanmak için üç kişinin mücadele etmesi, gol atmak için dikine ve ayağa çabuk oynaması en önemli özelliğiydi. Fizik, güç, düşünce olarak takım halinde maç kazanma arzusunun içinde ağır işçilerin de rolü çok önemliydi.
Mesela Dia. Trabzon'un kanat oyuncusu gibi oynayan, takımına tempo kazandıran Serkan'ı o kadar güzel marke etti ki. Serkan bölgesini terk edemedi. Dia ise kanattan takımına destek ve hız kazandıran oyuncu oldu. Gördüğü kırmızı karta kadar olan 64 dakikalık bölümde Selçuk kusursuz oynadı. Trabzon'un en tehlikeli oyuncu JaJa'ya nefes aldırmadı.
Kazandığı topları da oyuna olumlu soktu. Emre'yi de hücuma çıkararak tek başına o bölgeye hakim oldu. Selçuk'un kusursuz futbolu karşısında aklıma Antalya'da bu futbolcuya kızan beyaz saçlı taraftar geldi. Acaba bu maçı izlerken Selçuk için ne düşündü?
O gün yaptığının ne kadar yanlış olduğunun farkına vardı mı! Mehmet Topuz'u unutmadım. F.Bahçe'nin en ağır işçisi. Ataklarda pek fazla görünmüyor ama Emre, Selçuk ile orta sahada mükemmel bir üçlü oluşturuyor. Gökhan bu kadar çok kanat bindirmesi yapabiliyorsa bunun perde arkasında bölgeyi kontrol altına alan Topuz'un da katkısı var.

ŞİFRE DETAYLARDA
Alex'i, Niang'ı konuşmaya hiç gerek yok. İkisi de mükemmeldi. Niang kenarlara kaçtı, Alex santrfora geçti, Trabzon defansının balansını bozdular. Ve Fenerbahçe'nin defansı. Dördü de sakin, hatasızdı. Kısacası F.Bahçe bu maçı oynamadan, daha Samandıra'da düşünce olarak kazanmıştı. İdmanlar maç oynanan sıfır toplarla yapıldı. İnce detay ama yıpranmış toplar ile yenileri arasında alışma farkı vardı.
Stada gelirken otobüs içinde yapılan konuşmalar, galibiyet yeminleri ve F.Bahçe Marşı ile morallerin bir vites daha büyütülmesi. Ali Yıldırım'ın takım ile birlikte stada gelmesi. Ve soyunma odasında galibiyet priminin bir milyon dolar olarak açıklanması.
Bunlar da F.Bahçe'nin oynadığı güzel futbolun birer halkası.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi