• $9,6016
  • €11,1852
  • 557.594
  • 1471.75
7 Ekim 2013 Pazartesi

Orta saha üretken değildi

Fenerbahçe'nin oyununda bir tuhaflık vardı. Holmen, Topal, Alper'den oluşan orta üçlü "Top kazanma, ileriye taşıma ve pozisyon üretmede" sıkıntılar yaşarken, en büyük gücü olan üçlü forvet nedense son vuruşlarda etkili değildi.
Daha da önemlisi Fenerbahçe o kadar yavaş oynuyordu ki, topu ayağına alan ne yapacağına çabuk karar veremediği için Trabzonsporlular daha çabuk davranıp topu kazanıp kortarat bile yapıyorlardı.
Takımı yönetecek lider de yoktu, tempoyu artıracak oyuncu da... Sıkıntı orta orta sahadaydı.
İlk yarının bitmesine 10 dakika kala, Emre ile Emenike ısınmaya çıkınca Fenerbahçeliler bu iki futbolcunun girmesiyle her şeyin düzeleceğini düşünmeye başladılar.
Şimdi burada anlayamadığım bir şey var. Bir oyuncunun 40. dakikada oyuna girmesiyle 50. dakikada girmesi arasında ne fark var?
Ben anlayamadım. 
Liderlik vasfı olan Emre takımı toparladı, en azından tempo da getirdi, pozisyon üretilmesinde de etkili oldu. Ve Fenerbahçe ilk yarıya oranla Trabzonspor kalesinin önüne daha çok topu taşıyan takım görünümüne girdi. O dakikaya kadar hayatının en kolay maçını oynayan Zokora tedirgin oldu, orta sahada çok kalabalık görünen Trabzonspor bu kez oyunun defansif yönüne ağırlık vermeye başladı. İlk yarıdaki gibi uzun toplarla kontraatak anlayışlarını rahat uygulayamadılar.
Ama Emenike nedense bekleneni veremedi.
Kapanan, takım olarak iyi mücadele eden Trabzonspor karşısında topu yere indiremeyen, kanatlara yayamayan Fenerbahçe oyunu orta alanda kitledi. Beklenen golde gelmeyince bozulan oyun disiplinin yanında doldur-boşalt ile panik başladı. Alves'in yokluğu ne kadar etkili oldu!
Bekir hata yapmadı ancak Alves'in yanında sürpriz ileriye çıkışlar yapan, yan toplarda gol arayan Egemen bu özelliğini sahaya yansıtamadı. 
Bu maçta Trabzon'un iki kanat oyuncusu ile Fenerbahçe'nin iki kenar bekinin mücadelelerini hayranlıkla izledim. Gökhan, hem Olcan'ı marke etti hem de hücuma katıldı. Aynısını Olcan da yaptı. Yusuf-Caner mücadelesi bir başka güzeldi. İkisi de birbirinin açıklarını kolladılar boş alanları iyi değerlendirmeye çalıştılar. Futbol adına onları izlerken keyif aldım. Sonuç olarak ilk yarıda sıkıntılar yaşayan Fenerbahçe ikinci yarıda istediği futbolu oynamaya çalıştı, pozisyon da buldu ama değerlendiremedi. Bu maçta Meireles'in yokluğunu Fenerbahçe çok hissetti. Beraberliğe gelen Trabzon da istediğini aldı.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı

NBA tarihinin en iyi 75 oyuncusu açıklandı! İşte listede yer alan isimler