• $16,3243
  • €17,4077
  • 974.215
  • 2394.22
1 Kasım 2011 Salı

Onur mücadelesini kırmızı kart ateşledi

Alex'e gösterilen kırmızı kart ağır. Hakem pozisyona çok yakındı. Takdir hakkını 'Kardeşim ben Alex'e de kart gösteririm' diye kullanmış olabilir. Bunların hepsine saygı duyabilirim. Ama 'Alex'in o hareketi bilerek, öfke ile yaptığına' inanmıyorum. Rakibinden kurtulmak isterken ani dönüşün yarattığı vücut teması olabilir. Ben böyle gördüm.
Televizyondan izleyen inandığım kişilere de sordum. Onlar da 'ağır karar' dediler. Hakem hocalarına telefon açtım, onlar da kararı ağır buldular. Yanılmaz mıyım, yanılabilirim.
Hakemler gibi bizler de hata yapabiliriz. Ancak; Bienvenu gole giderken, avantaja bırakmayıp, Caner'e yapılan faulü vermesi... Emre'nin 'Top yumuşak' diye değiştirmek için dışarıya atmasına sarı kart göstermesi benim kafamı karıştırdı. O kırmızı kart, on kişi kalan Fenerbahçe'yi öyle bir hırslandır ki, sanki 'bu takımın tempo artırması, bazı futbolcuların iki, hatta üç kişilik oynaması için başına böyle bir olay gelmesi' lazımmış.
86 dakika, uzatmalarla 93 dakika on kişi oynamak, üstelik orta, yan hakemlerin de yorum yanlışlarına karşı 14'e 10 kişi mücadele etmek kolay iş değil. Yürek isteyen bir olay.
Fenerbahçe dün gece sahada bir onur mücadelesi verdi. Emre, Caner, Cristian, Gökhan Gönül ve kaleci Volkan takımın en iyileriydi.
Caner'in futbolu her hafta bir vites daha yukarı çıkıyor. Emre bu senenin en iyi futbolunu oynadı. Orta sahayı o kadar iyi organize etti ki, her kazandığı top Fenerbahçe için kontratak oldu. Cristian mükemmel hücuma destek verdi. Geçen seneki Gökhan Gönül'ü arıyorduk, dün gece o eski günlerine dönen, hücumda, defansta her yerde olan Gökhan vardı.
Defansı söylemek istemiyorum. Müthiş bir direnç gösterdiler. Yobo defansı bir orkestra şefi gibi yönetti.
Ve on kişi oynayan Fenerbahçe, Karabük karşısında ezilmedi, daha çok pozisyon üreten, gol kaçıran taraf oldu. Özellikle ilk yarıda Topuz'un direkten dönen topu, Bienvenu'nün altı pasta kaçırdığı gol, Gökhan Gönül'ün pozisyonları gol olsa maçı çok farklı da kazanabilirdi.
Bienvenu'yü beğenmiyoruz, golcü değil diyoruz. Aykut Kocaman, 'Tecrübesi yok. Zamana ihtiyacı var' diyor. Dün sahada çok koşan bir Bienvenu vardı.
Maçtan sonra aklıma Aykut Kocaman'ın 'Alex'siz de oynamaya alışmalıyız' sözü geldi. Karabük maçında takımı Alex'in kırmızı kartı ateşledi. Bakalım Sivas'ta ne olacak?

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Doktor gözlerine inanamadı! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı?

Yüksek manevra kabiliyetli yangın söndürme uçakları İzmir'e geldi

NATO'nun en güçlü ülkeleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada