• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
30 Nisan 2012 Pazartesi

Onur mücadelesi

Alex gibi maçı yönlendiren, takımını ileri çıkan bir futbol dehası yok... Emre gibi de orta sahadan savaşan bir askeri de yok. Hatta Moussa Sow gibi bir golcüsü de yok..
Topu ileride tutacak üç önemli oyuncusu olmamasına rağmen, F.Bahçeli futbolcular sahada yüreklerini ortaya koyarak, onur mücadelesinden başları dik çıktılar.
Oysa gündüz maçın önüne, Futbol Federasyonu'nun vereceği karar geçmişti... Taraftarlar ve futbolcuların aklı Antalya'daydı. Bilgi kirliliğinden her kafadan bir ses çıkıyordu. Takım otobüse bininceye kadar Samandıra'da hava hiç de iyi değildi.
Ama futbolcular sahaya çıkınca her şey unutuldu...

BJK BEKLENENDEN İYİ
Kimbilir belki de Antalya kulisleri takımı ters motive etti. Çünkü futbolcular haftalardır, aylardır onur mücadelesinden söz ediyorlardı..
Kıran kırana oynanan maçı da hedefi olan, daha çok inanan kazandı. Beşiktaş beklenenden de iyi mücadele etti.
Ama Fenerbahçe farklıydı...
Yenik duruma düşmesine karşın inancından hiçbir şey kaybetmedi.
Mehmet Topuz gününde olmamasına, Selçuk aksamasına rağmen diğerleri daha fazla koşarak ve mücadele ederek o açığı da kapattılar.
Stoch, Alex'in bölgesini ne zaman terk edip oraya Caner geçince, bir de Cristian göbekten hücuma destek verince fark ortaya çıktı.
Daha doğrusu takımı kaleci Volkan ateşledi..
Dizinde 5 santim yırtık olmasına rağmen kalesini terk etmedi. Sahada arkadaşlarının verdiği onur mücadelesine sakat sakat destek vererek takımın kazanma gücünü artırdı..

KIRMIZI KART NİYE YOK?
Çok kartlar vardı.. Ama kırmızı kart hiç yoktu. Acaba neden!
Yoksa Süper Final maçlarında sonuca etki etmemek, hedef olmamak için hakemler kırmızıdan mı kaçıyorlar? Eğer öyleyse nerede kaldı futbol kuralları?
Aykut Kocaman'ı da kutlamak isterim. Sadece takımı maçı kazandığı için değil, sabah moralsiz olan oyuncuları soyunma odasında yüreklendirdiği için
Ne diyorlardı futbolcular;
'Bu sene bizim onur senemiz.'
Şampiyon olurlar olmazlar..
Gerçek olan bir şey var, on aydır yerden yere vurulmasına rağmen dik duran, ligde de, kupada da yoluna devam eden bu futbolcular ayakta alkışlanmalı..

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak