• $9,3109
  • €10,8409
  • 529.631
  • 1429.85
17 Ocak 2014 Cuma

O İngiliz kime geldi!

Maçtan önce bir genç geldi yanıma. Tercüman olduğunu söyledi. Yanındaki sarışın, iri adamı gösterdi. Manchester City’li olduğunu söyleyerek kadroları istedi. "Neden, kimi izleyecek?" diye sordum. Genç, tercüme etti. Ama İngiliz, “Gazetecilere söylemem” diyerek hızla yanımdan uzaklaştı. Kafam takıldı, acaba kimi izlemeye geldi.
F.Bahçe istediği ritmi bir türlü yakalayamıyor. Bunun iki nedeni olabilir. Birincisi; oyuna çok iyi, istekli başlıyor. Baskı kurup, top kazanıyor. 15-20 dakika yüksek tempoda oynuyor. Ama gol bölgelerinde sakin değil, telaşlı. Herkes bir an önce gol atmak istiyor. Bu baskılarda sonuç alamayınca birden ritim bozukluğu başlıyor. İkincisi de, orta sahadaki sorunların çözülememesi.
Alper iyi oynuyor. Kuvvetlenmiş, güçlenmiş. Topu ayağında tutmuyor, dikine oynuyor. Hücuma destek veriyor. Top kazanıyor, pozisyon üretiyor. Ama yanındaki Cristian ona ayak uyduramıyor. İlk yarıda beş pas hatası yaptı. İkinci yarıda bu bölgede Kuyt-Holmen oynadı. Yine istenildiği gibi değil. En büyük ümit Emre’de. İyi bir Emre takımı da ateşler, orta sahayı da toparlar, direnci de artırır.
Gökhan Gönül ile Caner’in hücuma katılmaları, F.Bahçe’nin hücum zenginliğini artıran en önemli özellik. Ancak ikisi birden atağa çıktığı vakit orta saha da iyi olmayınca sıkıntı yaratıyor. Özellikle kontratak oynayan takımlar karşısında Yugoslav faulü de yapamayınca kendi kalesinde çok pozisyon buluyor. Özellikle Gökhan geri dönüşlerde çabuk olmayınca, Alves o bölgeyi kapatmak istiyor. Bu kez de Egemen tek başına kalıyor. Ayrıca Alves eski gününde değil. Bekir, Alves’i yedek kulübesine atarsa, formayı ondan alırsa kimse şaşırmasın. Çünkü şu anda Bekir daha iyi. Yobo’nun oynamasını anlayamıyorum. Fizik olarak çok iyi. İncelmiş de. Takım bulunsa satılacak durumda. Acaba dün Almanlar'a göstermek için mi vitrine çıkarıldı? Ersun Yanal, Holmen’e, Hasan Ali’ye, Topuz’a şans vererek onların maç eksiğini azaltıp zor günler için diri tutmak istiyor. Antalya'da iyi de yükleme yaptı. Fizik gücü, kondisyonu da iyi. F.Bahçe'nin tek eksiği orta sahanın istenilen yüksek tempoda olmaması. Top kazanan, alan daraltan forvete pozisyon üreten bir üçlü arıyor. Dün Sow iyi değildi. Onun yerine Webo daha iyi göründü. Yani oynamayan, oyuna girince takımı rahatlatıyor. Ben Emreli F.Bahçe’nin farklı olacağına inanıyorum.

<p>Sosyal medyada toplumsal algıyı manipüle etmek için birçok yalan servis ediliyor. Bazı yayın orga

Hepsi teker teker deşifre edildi... İşte haftanın yalanları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu