• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
26 Kasım 2012 Pazartesi

O golü Sow'dan başkası atamazdı

Gündüz F.Bahçe Ülker Arena'da iki basketbol maçı izledim. Futbol ile basketbol seyircisi çok farklı. Salonda güzel harekeler alkışlanıyor. Futbolda ise tribünlerde gerilim ve küfür var. Taraftar görünümü de farklı. Salonda sporun keyfini çıkaran gençler, hanımlar var. Statta ise bıçkınlar. Allah, statlarda maç yöneten hakemlerin yardımcısı olsun.

MAÇIN DA KIRILMA ANI
F.Bahçe ilk yarıda Moussa Sow'un golüne kadar sahada yoktu. Tıpkı Marsilya maçının ikinci yarısındaki gibi geriye yaslanan, orta sahası top kazanamayan bir takım görünümündeydi. Bu da yorgunluktan çok, merkezde oynayan Meireles, Mehmet Topal ve Cristian'ın çok top kaybından ve oyunu ileriye taşıyamamalarından kaynaklanıyordu. İkinci yarıda F.Bahçe ileride bastı, oyunun da hakimi oldu, skorun da...
Maçın kırılma anı, ilk yarının sonlarında Moussa Sow'un attığı akıl dolu goldür...
Ondan başkası da zaten o pozisyonda golü atamazdı...

YASLANMAK YAKIŞMAZ
Kuyt'ın usta pası ile Sow topla buluştuğu an, kaleci yandan açısını kapattı.
Ama Sow üstüne gelen kaleciye rağmen sağ ayağının dışı ile topa öyle bir falso verdirdi ki bu vuruşu ancak ustalar yapar.
Meireles'e attırdığı golde, topu oyuna çabuk sokmasının da payı var. Kaleci hatalı olabilir, 'Yerden o gol yenmez' denebilir ama Sow'un topu çabuk oyuna sokması G.Birliği'nin dengesini bozdu. Şunu söyleyeceğim: İlk yarıda kötü olanlar, 2. yarıda oyunu kurtaran, F.Bahçe'ye basamak artıran oyuncular oldu.
Benim bu maçta gözüm Stoch'un üzerindeydi. Oynamak istiyor ama oyunun içinde olamıyor. Çünkü arkadaşları pas vermiyor. 10 dakikada bir top alıyor. Eğer Stoch kazanılacaksa daha fazla topla buluşturulmasının yolları bulunmalı.
Sezer'in 100. lig maçında attığı gole de sevindim. Maçtan önce oynayacağını biliyordum. Küçük bir araştırma yaptım, 'İkinci yarıya kendini hazırla. Oynayacaksın, golünü de atacaksın' denmiş. Öyle de oldu. Sezer moral kazandı. Şimdi sırada Stoch var.
F.Bahçe eğer geriye yaslanmazsa, oyunu ileride kurarsa her takımı yener. Çünkü o vakit gerçek F.Bahçe gibi oynuyor. Geriye yaslanmak yakışmıyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip