• $7,3579
  • €8,9568
  • 437.161
  • 1536.11
05 Mayıs 2011 Perşembe

O da FENERLi oldu

Aziz Yıldırım, 'Bir gün herkes F.Bahçeli olacak' dedi. Fenerium Genel Müdürü de, 'İçine girince F.Bahçe'nin ne kadar büyük kulüp olduğunu gördüm' diye dilekçe verince üyeliği kabul edildi

Baba Mustafa Kirman koyu F.Bahçeli. 1964-65 sezonunda İnönü Stadı'nda dönemin ünlü futbolcusu Aydın Yelken'e hayran kalınca 'Oğlum olursa adını Aydın koyacağım' demiş

O gün bu olayı yaşayan halaoğlu Ziya Çıkık, Başkan Aziz Yıldırım'a bir mektup yazarak Aydın Kirman'ın yıllar önce nasıl Fenerbahçeli olduğunu anlatmış

Abdullah Kiğılı, tekstil sektörünün duayeni. Başkan Aziz Yıldırım'ın da en iyi dostu... Yönetime girdi, F.Bahçe'nin ürünleri çoğaldı, cirosu da arttı.
G.Saray ve Beşiktaş, Kiğılı'ya gidip, destek ve yardım bile istediler.
Peki bu nasıl oldu!
Başkan Aziz Yıldırım gibi 'İşi profesyonellere teslim etmesi', ortaya 'Büyük hedefler' koyması ile...
Fenerium'un başına bu sektörü çok iyi bilen Lacoste'tan transfer ettiği Aydın Kirman'ı getirdi.
Kirman, stilistinden pazarlamaya, piyasa araştırmasından modayı takip etmeye, yenilik ve projeler peşinde koşan genç ekip kurdu.
Ve bundan altı ay önce F.Bahçe Kulübü'ne üye olmak istedi...
Giriş formunu doldurdu, belgelerini hazırladı.
Ancak 'G.Saraylı olduğu söylentileri' çıkınca yönetim kurulu, kulüp üyeliğini askıya aldı.

YÜREKTEN SEVİYORUM
Araştırma yapıldı.
Söylenti vardı ama ne kadar doğruydu?
Eskiden bir kulübe sempatisinin olduğunu, F.Bahçe Kulübü'nün içine girince ne kadar büyük kulüp olduğunu gördüğünü söyledi.
Sonra da yönetim kuruluna kendi el yazısı ile 'Ben Fenerbahçeliyim. Kulübümü yürekten seviyorum' diye resmi yazı yazdı.
Esasında Aydın Kirman ailece F.Bahçeli... Babası Mustafa Kirman her maça giden fanatiklerdenmiş. Ve o zamanın ünlü futbolcusu Aydın Yelken'in hayranıymış... 1964-65 sezonunda sahalarda fırtına gibi esen Yelken'in futbolunu seven Baba Kirman, İnönü'de bir maçta 'Oğlum olursa ismini Aydın koyacağım' demiş.

OY KULLANMA HAKKI YOK
Şahit mi! Halasının oğlu Ziya Çıkık... Bu olayı çok iyi bilen Çıkık, Başkan Aziz Yıldırım'a mektup yazarak Aydın Kirman'ın nasıl F.Bahçeli olduğunu anlatmış.
İster F.Bahçeli, ister G.Saraylı olsun... Ne fak eder?
Yıllar önce F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım 'Bir gün herkes F.Bahçeli olacak' demişti... Hatta şapkalar bile yaptırmıştı. O söze uyan Kirman da F.Bahçeli oldu.
Dilekçesi kabul edildi. 10 bin TL giriş aidatını yatırdı. 16 bin 816 numaralı kulüp üyesi oldu. Kartını da cebine koydu. Ancak tüzük gereği, F.Bahçe'de çalıştığı için kongrelerde oy kullanamayacak.

Kocaman'ın taktiğini dinlesek
Takımlar sahaya çıkmadan önce soyunma odasında hocaların futbolculara verdiği maç taktiğini gazeteciler de izlese ne olur!
Bir maçı, 'Hocanın ne istediği, sahada futbolcuların ne kadarını yaptığını' o gözle baksak, yorumlarımız, haberlerimiz daha sağlıklı olmaz mı! Yaparlar mı! Zannetmem. Neden!
Karşı takımın taktiği öğrenmemesi içinse, sahaya çıkacak on birleri bir saat önce herkes biliyor. Üç aşağı beş yukarı da nasıl olacağını tahmin de ediyorlar. Ama detayları öğrenmek bizler için ilginç olabilir.
1985 yılında Fenerbahçe'nin Bordeaux'yu Fransa'da 3-2 yendiği maçta Kalman Meszöly yapmıştı.
Rahmetli İslam Çupi, Şansal Büyüka, Kemal Belgin ve ben vardım.

ŞİMDİ NASIL OLUR?
Hiç unutmam, Meszöly otelde yanımıza gelerek, bizi futbolculara vereceği maç taktik toplantısına davet etti...
Dinledik. Sonra dışarı çıktık. Otelin birinci katındaki merdivenin başında toplandık. Jean Tigana, Alain Giresse gibi ünlülerin oynadığı Bordeaux karşısında defans değil, golü düşünen bir oyun anlayışı vardı. O gözle izledik. Rahmetli Hüseyin, Selçuk ve Şenol'un attığı gollerle de zaferi yaşadık ve farklı gözle de yazan kişiler olduk.
TRT spikeri Murat Ünlü de o maçtaki harika anlatımı ile tarihe ağlayan spiker olarak geçmişti.
Acaba şimdi olsa nasıl olur!

Trabzon'da tavla bile oynamam
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, demeç kavgasının içine F.Bahçe Başkanı'nı çekmek için çok uğraştı. Aziz Yıldırım, sustu, hiç konuşmadı.
Büyükşehir maçından önce Şekip Mosturoğlu'nu gördüm. Sohbet ederken söz dönüp dolaşıp, Trabzon Başkanı'nın, 'Tavla maçına' geldi.
Şener, 'Benim muhatabım Aziz Yıldırım' diyerek, Mosturoğlu için 'Onunla tavla mı oynayacağım' demişti. Sordum, güldü... 'Sayın Başkan'la tavla oynarım. Zevk de alırım ama tavla maçı da olsa asla Trabzon'da oynamam. Çünkü hakemin Trabzonlu olmasını ister.'
Nereye çekersen çek.
Pazartesi akşamı televizyonları izlerken Sadri Şener'in, 'G.Antep maçındaki penaltı ve kırmızı kartı' soran muhabire, 'Herhalde sen maçı izlemedin, 3-0 kazandık. Bir golü çıkar
2-0 olur' sözünü duyunca hiç şaşırmadık. Çünkü espriyi çok sever.

<h3>Başkan Erdoğan'da aşı açıklaması</h3><h3>'50 MİLYON DOZ AŞI GELECEK'</h3><p>Başkan Erdoğan, Kovi

26 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ahır yapımı sırasında bulduğu taşların gizeminin çözülmesini istiyor

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında