• $17,9648
  • €18,2714
  • 1020.67
  • 2984.95
9 Kasım 2012 Cuma

Müzmin sakat Sow şov yaptı

Sow sahanın yıldızıydı. 'Müzmin sakat' diyorlardı, 'F.Bahçe'nin santrforu olmadığı' söyleniyordu. Dün akşam tek başına şov yaptı. Maçın en güzel hareketleri de ondandı.
İlk golde, Kuyt'ın zor pozisyondaki vuruşu, Gökhan'ın topuk pası, skora yansıma açısından önemliydi. Ama o topu kornere kadar götüren Sow'un hareketleri daha güzeldi.
AEL'in hücum hazırlığında şok presle ölü topu kazanması, iki rakip oyuncu ile omuz omuza mücadele etmesi ve daha sonra kenardan bindirme yapan Stoch'u görmesi muhteşemdi.
Ya ikinci goldeki vuruşu.
Gökhan'ın topun üzerinden atladığı vakit, kaleye yüzünü çabuk dönmesi ve anında karar vermesi de öyle.
İki gol de birbirine çok benziyor.
İlkinde Cristian'ın kornerinde Kuyt'a topuk pasını Gökhan verdi. İkincisinde topuk pasını Cristian... İki golün de hazırlanışında Cristian ile Gökhan vardı.
Bu da idmanda çok denenen bir taktik.
KOCAMAN'IN ŞİFRELERİ
Meireles takıma girince F.Bahçe'nin de oyunu değişiyor. Orta sahayı toparlıyor, takımı atağa çıkaracak uzun toplar atıyor. O olunca defans da rahatlıyor.
Yobo ile Bekir daha iyi anlaşıyor. Bunda bu ikilinin uzun süre beraber oynamalarının da etkisi var.
F.Bahçe bu maça düşünce olarak iyi hazırlanmış. İsteklilerdi. İyi mücadele ettiler. Takım oyununu da kusursuz oynamaya çalıştılar.
Tek sıkıntı... Golü attıktan sonra maç bitmiş, kazanılmış gibi geriye çekilmeleri. Sahada üstünlüklerini rakiplerine kabul ettirememeleri ve maçı koparamamaları. İkinci golün erken gelmesi ve rakibin 10 kişi kalması işlerini biraz olsun rahatlattı. Oysa oyunu ilerde kursalar, presle rakiplerini çok önceden dağıtacaklar.
Bunu yapmıyorlar. Sadece kazanılan toplarla pozisyon üretiyorlar.
AEL maçından önce, Aykut Kocaman, Stoch'a gönderme yaparak 'Bize eşik atlatacak oyuncu olmalı' demişti. Bu şu demek: 'Benim elimde kaliteli futbolcular var ama bazıları oyuna ağırlıklarını koyamıyorlar. Skorda etkili olamıyorlar.'
Stoch kalitesinin üstüne çıkamadı ama Kocaman'ın istediğini Sow sahada yaptı.

<p> </p>

ŞAM YÖNETİMİ İLE MUHALEFET UZLAŞABİLİR Mİ?

Bakan Koca son hazırlıkları inceledi! Türkiye'nin en büyüğü olacak

36 yıl garajda sakladı! Yolun 2 metre altında duran otomobil görenleri şaşırtıyor

Tarihi yapılarıyla Mahkemeağcin köyü! Yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor