• $13,219
  • €15,0124
  • 757.427
  • 1857.4
22 Eylül 2013 Pazar

Moussa Sow için doğru söylemişler

Hafta ortasında söyledikleri vakit inanmamıştım. Ama kafamın bir yerine yazmıştım. İdmanları izleyenler, Samandıra’nın içinde olanlar, Ersun Yanal’ın bir sözünü söylüyorlardı. 
O da şuydu: 
“Sow, F.Bahçe’ye yeni gelmiş, ilk kez oynayacakmış gibi hazır.” 
Öyleydi de. Sahanın her yerinde vardı. Defansa bile gidip yardım etti. Caner’e boş koridor bırakmak için orta sahaya girdi. Topu almak için boş alanlara kaçtı. Attığı kafa golünde, topun Deniz’e çarpıp kaleciyi kontrpiyede bırakmasında bile rakibini hata yapmaya zorlayan hamleler vardı. 
Elazığ maçında F.Bahçe’nin iyi takım ve doğru yolda olduğu, oyun içindeki pozisyon hamlelerinden belliydi. 
Mesela: 
Gökhan ve Caner kanat bindirmeleri yaptığı vakit, defansın üçlü baklava dilimine dönmeleri. Topal’ın ileride rakip göbekten gelirse, ilk hamleci olması. Arkasında Alves ile Egemen’in oyun şekline göre aldıkları pozisyon. Hücuma çıktıkları vakit Sow ve Webo’nun arkasında Cristian’ın bir başka baklava modeli oluşturmaları. Arkadan Meireles’in bindirmeleri ve seken topları kazanarak tekrar oyuna sokması. 
Kuyt’ın orta sahaya gelip desteği ve yarattığı boş alanlarda olumlu top kullanması. Dar alanda top kazanma becerisinin yüksekliği ve uzun toplarla gol arama düşüncesi. Her pozisyona göre yapılan olumlu, istekli hamleler. Kuyt’ın attığı goldeki Gökhan’ın akıl dolu pası. Onun bir benzeri Cristian’a geldi, son vuruşu yapamadı. Aynı kaleci Kuyt’ın pozisyonunda da açıyı daraltmıştı ama Hollandalı daha sakin ve teknik vurarak sonuç almıştı. 
Ve Alves’in yanında Egemen’in kusursuz futbolu. Kasımpaşa maçında gergin ve dağınıktı. Elazığ maçında ise hatasızdı. Acaba Selçuk’un yerine oynayan Topal’ın futbolu mu Egemen’i böyle rahatlattı. 
Ne olursa olsun, Ersun Yanal’ın “Elimde oynayacak iki 11 var” sözü doğru. Bir hafta önce Selçuk, Holmen, Emenike vardı. Onlar formdaydı. Şimdi Topal, Cristian, Sow var. Belki haftaya Alper, Emre veya başkaları olur. Çünkü formayı kapan çıtayı yükseltiyor. Samandıra’da oynamak için fırsat kollayan çok oyuncu var. 

<p class='MsoNormal'>Peki, Başkan Erdoğan grup konuşmasında hangi mesajları  verdi? Asgari ücretin n

Başkan Erdoğan açıkladı: Asgari ücrette tarihi zam

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı