• $9,7382
  • €11,3694
  • 562.934
  • 1479.93
8 Nisan 2013 Pazartesi

Maçı bir gece önce kazandılar

Sevgili dostlar! Yöneticiler, antrenörler, futbolcular ve biz gazeteciler! Ne yapıyoruz? Gerilimi, kavgayı seviyoruz da, neredeyse savaş çıkaracağız. Bu mu futbol?

Tribünde kavga, akil insanların oturduğu şeref tribününde küfrün bini bir para. Basın tribününde gazeteciler, "Yerel, ulusal diye" ikiye bölünmüşler, gerile gerile patlama noktasına gelmişler. Sahada da tekme tokat. Neymiş? Bunun adı futbolmuş.

Olmaz olsun.

Bir kere tekme atarak, "Futbol oynanmaz..." Olursa da onun adına "Futbol" denmez.

F.Bahçeli futbolcular, bu maçı bir gece önce G.Saray karşılaşmasını izledikten sonra kazanmışlardı. O gerilim, teknik kadroyu da, futbolcuları da etkilemiş, daha da hırslandırmıştı. Sahada da sakin, disiplinli oyunlarının üzerine tecrübelerini katarak istedikleri sonucu aldılar.

O gece 20.45'ten sonra konuşulan tek konu vardı; "Ordu bizim en zor deplasmanımız, buradan alacağımız üç puan bizim yolumuzu açar. Biz kavga ile değil, birbirimize kenetlenerek, maç kazanarak şampiyon olacağız" görüşündeydiler. Maçtan üç saat önce de hava şöyleydi:

Akhisar, Trabzon'u yenince Ordu daha hırçın olacaktı. Onun için sahada sakinliği, atılan tekmeler karşısında futbol oynamayı ön plana aldılar.

Salih'in 37. dakikada attığı ilk golden sonra her şey bitti.

CANER'İ ANLAMADILAR

Çok tekme yiyen ve bir türlü oyuna giremeyen Salih'in F.Bahçe'nin ilk atağında çok güzel bir vuruşla yaptığı gol, maçın tansiyonunu da düşürdü. Ama Salih'e pası veren Caner'i de unutmayalım. Üç kişinin arasından topla birlikte sıyrıldı. Ordu'nun stoperleri arasına Salih'e öyle güzel pas verdiğinde iki usta hareket vardı.

Caner'i hakemler anlayamıyor. İsmi hırçına, kavgacıya çıkmış bir kere. Hiç de öyle bir çocuk değil. Vücut dili, iyi niyetini yansıtmıyor. Derdini anlatamıyor. Ordulu futbolcu sakatlandı, yanında dördüncü hakem var, her şeyi görüyor. İyi niyetiyle yardımcı olmak istiyor. Ama hakem yanlış anlayıp bir dakika sonra kart gösteriyor.

Bu maça Salih damgasını vurdu. Attığı ikinci golün kalitesine benim diyen Avrupalı ulaşamaz. Akıl dolu, çok usta işi. Bu sene çok büyük başarılara imza atan F.Bahçe'nin en büyük kazancı ise Salih gibi bir gence sahip olması. Bu da Aykut Kocaman'ın başarısı. Sonuca gelelim, yönetimi, hocası, futbolcusu ile kenetlenen F.Bahçe tam gaz yoluna devam ediyor.

 

 

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı