• $9,2851
  • €10,7612
  • 526.055
  • 1412.38
26 Nisan 2015 Pazar

Kötü futbola 1 puan çok!

Emre bu maçı "Şampiyonluk yolunda son viraj" olarak görüyordu. Takım arkadaşları ile yaptığı sohbetlerde daha da ileri giderek, "Eskişehir'i yenersek, gelecek hafta puan farklı bile açılabilir" diyordu…

Şimdi bunu açalım.

Liderliğin "Büyük fırsat" olduğunu bilen İsmail Kartal'ın oyun felsefesi "Orta sahayı kalabalık tutup, oyunun kontrolünü eline geçirmek" vardı. Onun içinde savaşçı özelliği olan Caner'i Bursaspor maçının ikinci yarısında olduğu gibi orta sahaya aldı.

Yani "Gol yemeyeyim, nasıl olsa atarım" anlayışı

Söylem güzel, düşünce şahane. Sahadaki futbol ise arkamda maçı izleyen bir polis arkadaşın söylediği gibi, amatör küme maçı.

Neden!

Zemin kötü, çimler uzun, top kontrolü zor da olsa, lidere yakışan mücadele, istek yoktu.
Volkan'a yakın bölgede Bekir, Alves, Topal bazen de Emre gelip 7-8 yan pasından sonra uzun ortalarla gol arama anlayışı oyunu çirkinleştiren düşünceydi.

İlk 45 dakikada pres yapmayan, topu yere indiremeyen Fenerbahçe, pozisyon da bulamadı ama Eskişehir defansının üst üstü yaptığı hatalar sonunda Mustafa Yumlu'nun kendi kalesine attığı golle altın değerinde bir skor elde etti.

Ne gariptir ki, Fenerbahçe ikinci yarıda da kötü futboluna devam etti.

Orta sahasını kalabalık tutmasına rağmen topu ayakta tutacak, takımı canlandıracak bir oyuncusu yoktu. Geriye yaslanarak adeta rakibine "Gel benim üzerime gol" oyunu oynuyordu. Bir şok lazımdı ama bu ne Kuyt ne de Selçuk ile olacak iş değildi.

Emre'nin, Caner'in çıkması Fenerbahçe'nin mücadele gücünü daha da zayıflattı.

Örnek mi!

Eskişehir'in attığı gole bakın... Emre Güral'ı rahatsız eden, gölge markajı bile yapan yok.

Futbol böyle bir oyundur.

Oynamazsan, mücadele etmezsen maçı kazanamasın.

Emenike, Diego Ribas hamlesini geç yaparsan, iki futbolcudan ne beklersin. Fenerbahçe şampiyonluk yarışında yara aldı ama bu futbola bir puan iyi. Ya Volkan o golleri kurtarmayıp, mağlup olsaydı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Bu durumda işsizlik maaşı kesiliyor

Çanakkale Boğazı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!