• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
8 Nisan 2012 Pazar

Köprüler atılmış ipler koparılmış

Bir puan derdine düşen Antalya haklı olarak kapandı. Santrayı geçmemeye dikkat etti. Korner ya da duran top olduğu zaman mecburiyetten ileri gidince de tek kalan stoper İbrahim Dağaşan arkadaşlarının çabuk geri gelmeleri için yırtındı.
Peki F.Bahçe ilk yarıda ne yaptı!
Oyunun bu şekilde olacağını bilenler, topların Cristian'da toplanmasını, Stoch'un oyun kurucu rolünü eline alarak pozisyon üretmesini istiyordu.
Ama yapan yoktu.
Cristian hiç risk almadı, Stoch gezindi.
Kafalar kulübede oturan Emre'nin niye ilk 11'de oynamadığı sorusuna takıldı.
Ağırlıklı olarak 'Parasal konularda anlaşamadı, ipleri kopardı, ayrılacak' görüşü hakimdi. Böyle olunca da haklı olarak şu soruya cevap arandı;
Gökhan Gönül de böyle 'Ya ücretime zam yaparsınız veya sezon sonunda bonservisimi verin gideyim' diyordu. Ama profesyonelce davranıp sahada da futbolunu oynadı. Çok dikkat ettim. Ali Zituni'yi marke etti, hücuma katıldı, kanat oyuncusu gibi attığı deparları arkadaşları görmese de o ısrarla oyununa devam ederek maçın içinde kalmayı arzu etti.
NE YAPSA YARANAMIYOR
Emre de ilk 11'de oynasa aynı işi yapamaz mıydı?
İkinci yarı oyuna alınmasının tek nedeni var.
'Hadi çık kendini göster, bu maçı aldır' mesajı.
Play-Off için dinlendirilen Sow'un oyuna alınarak çift forvete dönülmesi ve orta sahanın dörtlenmesi ile sistem değişiminin açılımı: Lider ile olan puan farkının daha fazla açılmaması için maçı kazanma arzusu.
Onun için de ikinci yarıda risk alan oyuncu sayısı fazla oldu. Emre gelince Cristian rahatladı, canlandı. Oyuna daha fazla katılarak hücuma çıktı. Zaman zaman Alex rolünü de yüklenerek oyun kurucu bile oldu. 4-4-2 sisteminde F.Bahçe bir anda değişti. Oyunu kanatlara yayabildi, göbekten pozisyon üretti. Çift forvet oynamanın avantajıyla golü de buldu.
Bu sistem, 'Hücum oynamayı seven F.Bahçe' takımına daha çok yakıştı. En azından çift stoperler arasında tek kalan golcülerin yaşadığı sıkıntı yanında bir partneri olunca hem o kişiyi rahatlattı hem de karşı takımın defansının balansını bozdu. Ama maçtan sonra çift forvetli sistemi beğenenler bu kez 'Alex oynarsa bu sistem olur mu olmaz mı' sorusunu tartışmaya başladılar. Yani nereden bakarsanız bakın Aykut Kocaman'ın işi zor. Ne yapsa bir bahanesi bulunuyor. Bana göre 9 aydır travma yaşayan F.Bahçe'nin bu lig ikinciliği de çok önemli.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak