• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
05 Aralık 2013 Perşembe

Kimse ağlamasın

Kafam karıştı... Nedeni de şu:

Ya futbolcular getirisi olmayan kupa­yı angarya görüp oynamadılar. “Nasıl ol­sa 2 sene kazandık, bu sene lig bizim için önemli” dediler. Ya da rakibi hafife alıp, iş­lerini yapmadılar.

Sonuç ne olursa olsun. Kimse “Hocam beni oynatmıyor” diye ağlamasın.

Fethiye takımı haddini bilerek oynadı. Aslanlar gibi mücadele etti. Bana inanın maçtan önce akıllarından tur diye bir şey geçmiyordu. Liglerinde can derdine düş­müşler, para-pul yok. Elenmek onlar için en hayırlısıydı. Ama korktukları F.Bahçe sahada oynamayınca, mücadele etme­yince, “Biz bu takamı yeneriz” hava­sına girdiler. Sonunda da F.Bahçe'nin gazını aldılar.

Önce Kadlec'ten başlayayım; yazık ona verilen paralara... Sol bek oyna­dı. Olmadı. Hücuma geçti yine olma­dı. Stopere alındı orada da yoktu. Üç bölgede oynadı üçünde de sıfırı çekti.

Ya Holmen... Geldiğinden beri 1 maç oynadı. O maçta pres yaptı, mü­cadele etti, seyircinin gönlünü aldı.

Ondan sonra da ara bul!

Haşan Ali Kaldırım... Ge­çen sene bu takımın en önemli oyuncusuydu. Banko oynadı Mil­li Takım'a kadar gitti. Sonra bir Caner geldi formayı aldı o günden beri yok. İnsan biraz çalışır, “Hocam ben de varım” der. Ama ne­rede. Demek ki bunların takıma girmemek, 18 kişilik kadroya alınmamak işlerine geliyor. Evlerinde oturup, televizyonda maç izlemek hoşlarına gidiyor.

Yobo F.Bahçe'yi kafasında bitirmiş. Zaten verdiği demeçlerde de bu böyle. Gitmek isti­yor. “Dünya Kupası'nda milli takımda oy­namam” lazım diyor. Hocası forma veriyor, sahada ara da bul. Zorla Ersun Yanal'a “Be­ni oynatma, sat” diyor.

Salih'ten çok ümitliydim. Benim gibi bir­çok F.Bahçeli Salih'ten patlama bekliyordu. Stada gelen 12 bin seyircinin en az yarısı Sa­lih'i merak ediyordu. O da sahada yoktu.

Biraz Cristan, biraz da Mehmet Topuz vardı. Topuz bekten, orta sahaya geçince ta­kımın mücadele gücüne tempo getirdi, gol de onun çabasından oldu. Cristian çıktıktan sonra orta saha iyice çöktü.

Futbol böyle bir oyundur. İşini ciddiye al­mazsan, karşındaki takımı küçümsersen ra­kibin kim olursa olsun tokadı yersin. Maçtan önce sohbet ettiğim Fethiyesporlu yönetici­lerin hiç umudu yoktu. Ama devre arasında hepsi “Yenersek şaşırmayın” demeye baş­ladılar. Sonunda da tur atlayınca sevindiler. Hakları da. Helal olsun futbolculara, yıllarca konuşacakları bir galibiyet aldılar.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi