• $15,8772
  • €16,8023
  • 939.617
  • 2393.61
30 Ağustos 2012 Perşembe

Kaybeden ve kazanan...

Helal olsun size... Sonunda bu da oldu. Fenerbahçe, tarihinin en önemli bir maçını oynayacak. Kimsenin umurunda değil. Alex mi haklı, Aykut Kocaman mı! Dört gün bunu tartıştık. Takım sahaya çıktığı vakit bile 'Aykut-Alex el ele' diye bağırdık.
Alex'i istemeyenler, ağır takımı on kişi bırakıyor diyenler bile bir anda Alex'ci oldu. Kocaman'dan sahada savaşan, koşan, mücadele eden bir Fenerbahçe isteyenler birden çark edip, '365 gün omuzlarında taşıdıkları sevgililerini' 20 günde paspas yaptılar. Neden!

ÖZ EVLADI KIRDILAR
Kimse Alex'in futbolunu kötülemedi ki! Herkes övdü. Bunu bile anlamazlıktan gelip, 'disiplinsiz, isyankar, takımın içine dinamit koyan' öbür yüzünü reyting uğruna görmezlikten geldiler. Alex'e vefa göstermek isterken, kendi öz evladını kırdılar, kafasını karıştırdılar. Sonunda yıllardır alışılmış olan tek futbolcuya, duran topa dayalı düzen kazandı.
İlk yarı kötü oynayan, iki pası yapamayan Fenerbahçe, Alex'in oyun girmesi ile heyecanı ve umudu yüksek maça dönüştü.
Başlangıçta oyun planında Alex'in yerinde oynayan Topuz ilk baskıyı kuracak, kazanılan toplarla kanatlar desteklenecek ve hücumda çoğalarak gol aranacaktı. Topuz yapamadı, Selçuk aksadı. Ne zaman Alex oyuna girdi. Mehmet Topuz da merkeze geçince sihirli bir el değmiş gibi Fenerbahçe'nin oyun planı da değişti.
Tamam, Alex kazandı. Oyuna heyecan getirdi. Atılan golün başlangıcını da o yaptı. Ama Mehmet Topuz'un oynadığı futbolu kimse görmezlikten gelmesin. Ön liberoda muhteşem oynadı. Kayseri'deki o güzel günlerini hatırlattı. Gökhan Gönül, Stoch da öyle.

HAKEM ARİ'Yİ ATAMADI
Bu takımda bir terslik var. En önemli maçına çıkıyor. En büyük silahı Krasic oyunun başında sakatlanıyor. Hem de attığı ilk deparda. Şans da yardım etmiyor.
Hakem mi! Ari'ye ikinci sarı karttan kırmızı göstermekten korktu. Daha önce sarı kartı olmasa, gösterirdi. İş kırmızıya dönünce çekindi. Kuyt'u da gösterdiği sarı kartta oyundan düşürdü.
Fenerbahçe elendi.
Maçtan sonra baktım, birçok kişi 'Alex ile başlasak sonuç böyle olmazdı' diyor. Olabilir, bir hareketle işi bitiren oyuncu. Maça heyecan verdi, sevenlerini mutlu etti de, maçı mı kazandı.
Yazık. F.Bahçe yine on kişi kalan takımı yenemedi. Tıpkı G.Saray ve Elazığ maçlarında olduğu gibi. Neyse biz Alex-Kocaman tartışmasına devam edelim.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister