• $9,2435
  • €10,7985
  • 530.57
  • 1432.8
4 Ocak 2015 Pazar

Kartal’a bir özür borcumuz var

İsmail Kartal için çok şey söylendi. Gururu-onuru ile bile oynandı. Sustu, içine attı, kimse ile kavga etmedi. Maçı izlerken ona baktım. Bildiğimiz, aynı İsmail. Peki bu hoca için en ağır sözleri hiç tereddüt etmeden kullananlar, takımın oynadığı bu futboldan sonra ne düşünüyorlar?

F.Bahçe’de hep ikinci adam oldu. İyi güzel de, Aykut Kocaman, Ersun Yanal’ın şampiyonluklarında onun hiç mi katkısı olmadı?

Biraz insaf ve vicdan.

Ligin en az gol yiyen, birçok takıma kök söktüren Başakşehir karşısında F.Bahçe, mükemmel oynadı. Sakın kimse “Rize, Mersin maçlarındaki gibi Avcı’nın ekibi kötü günündeydi” demesin. F.Bahçe çok iyi olduğu için Başakşehir kötü göründü. Oyun kurdurmadılar, pozisyon vermedi. Müthiş bir istek, hırs ve oyun disiplini vardı.

Alper takımı ateşleyen, oyuna tempo getiren oyuncuydu. Güçlenmiş, kuvvetlenmiş. İkili mücadelelerde rakibi yere düşüyor, o düşmüyor. Yalnız hücumda değil, top kaybettiği vakit kazanma arzusu da üst düzeydeydi.

Güzel futbolunu taçlandırdığı gol tam benim önümde oldu. Topu ayağına aldığı vakit, kaleciye baktı. Sol tarafındaki boşluğu iyi görerek, bilerek, usta bir vuruşla golünü attı.

Ancak Gökhan ve Caner’in de hakkını yemeyelim. Özlenen muhteşem ikiliydiler. İlk yarıda saydım, Gökhan tam dokuz kanat bindirmesi yaptı. Doka içeri kaçtıkça o depara kalktı. Pozisyonlar üretti. Sonra da aynı hızla bölgesine geldi. Kuyt’ın muhteşem kafa golünde de Gökhan’ın asist olarak payı büyüktü. Semih gibi kendisinden uzun boylu bir oyuncudan daha fazla yükselerek kafa ile topu arkadaşına aşırttı. Caner’in kanat bindirmeleri, ortaları ise oyuna renk katan güzelliklerdi.
Ve orta saha... Topal, Emre, Meireles. Muhteşem üçlü. Sakat olan Meireles oynamak istedi. Kartal “Bütün enerjini ilk yarı harca. Skoru yakalayınca seni çıkaracağım” dedi. Öyle de oldu. Emre ve Topal’ı konuşmaya gerek yok. Tam birer savaşçılar.

Takım olarak Sow’a gol attırmak için herkes elinden geleni yaptı. Pozisyonlara da soktular. Kaçırdığı gollere kendisi de inanamıyor. Şaşırıyor.

Maça gelenler futboldan keyif aldı. Gelmeyenler üzüldü.

<p>Osman Kavala Davası'nı yakından takip ediyorlar. Hatta yargı üzerinde baskı oluşturmak için duruş

Osman Kavala'nın elçileri

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor