• $12,9048
  • €14,5581
  • 740.321
  • 1808.79
21 Nisan 2014 Pazartesi

Kafama takılanlar

Fenerbahçe şampiyon gibi onurlu bir futbol oynadı.
Bir gece önce stada yakın yerde kampa girdi... Para harcamadan kendi tesislerinde de kampa girebilirdi.
Yönetim, galibiyete 1.3 milyon lira prim sözü verdi. İstese, ‘nasıl olsa şampiyon oluyoruz’ diye vermeyebilirdi de…
Sahada Emenike’nin Caner ile “Boşa kaçıyorum niye pas vermiyorsun”, Gökhan’ın, Alves ile “Birbirimize destek verelim” tartışması da bir takımın maç kazanma istemesinin işaretiydi.

Ama Emre’nin yaptıkları takım adına hiç hoş değildi. Galatasaray maçında Melo’nun “Emre’yi sinirlendir, oyundan attır” anlayışı Beşiktaş maçında da vardı ama takımın kaptanı ikinci kez bu tuzağa düşmemeliydi. Özellikle sarı kartı olan Jones’in “Kırmızı kartlık hareketinde” sinirine hakim olsa Beşiktaş 10 kişi kalabilirdi. Ama devamlı hakemle didişmesi Fenerbahçe’nin iyi başlayan oyun temposunu da bozdu. “Beni çıkarın” demesinden önce de Ersun Yanal oyundan almalıydı.

Çünkü Emre’nin futbol yerine sinir moduna girmesiyle orta sahada kaptırılan toplar Beşiktaş’a devamlı kontratak şansı verdi. Onun yerine giren Alper de etkisiz olunca (Meireles hiç oyunda yoktu) bütün yük Topal’ın üstüne kaldı.
Bu maça damga vuran olay, Dany’nin iki kez topla oynayarak Fenerbahçe’ye 18 çizgisi üzerinde kazandırdığı pozisyonda Caner’in centilmenlik göstererek topu dışarı atmasıydı. Tamam, alın teriyle kazanılan bir pozisyon değil, rakipten bir oyuncunun yaptığı bir hata. Bunu içine sindiremeyebilirsin, bunu anlayışla karşılarım ama kafama takılan şu; Galatasaray maçında bu olay olsa yine top dışarı atılır mıydı? Bunun adına fair-play denebilir mi?

Alın size bir tartışma konusu… Maç bittikten sonra aklımda kalanlara gelince; Kuyt’un Sow’a attırdığı golde akıl dolu asisti…

Fenerbahçe’nin Emenike ile oynamamakta ısrar etmesi…

Ve hakemin yorumları;
İlk 20 dakikada Halis Özkahya oyunu iyi süzebilse, Beşiktaş çok daha önce 10 kişi kalır, Alves’in Almeida’yı ceza sahası içinde pehlivan gibi boynundan çekip düşürmesine de penaltı verirdi. İkisini de yapamadı.
Fenerbahçe’nin bu şampiyonluğu çok önemli. Onur mücadelesi yaptılar ve sezon başından beri şampiyonluğu analarının ak sütü gibi hak ettiler.

<p>Erdoğan, faiz-kur manipülasyonlarıyla mücadeleden Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşen ilişk

Başkan Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon düşecek

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor