• $16,6387
  • €17,441
  • 972.315
  • 2401.96
19 Ağustos 2012 Pazar

Kafalar Moskova'da

Fenerbahçe karpuz gibi göbekten ikiyi bölünmüş. Bir tarafta 7 yerli defans oyuncusu. Diğer tarafta 4 kaliteli yabancı hücum oyuncusu... Orta saha bomboş.
Oyunu kuracak, topu ileriye taşıyacak, mücedele edip top kazanacak oyuncusu yok. Alex ile Kuyt da top almak için geriye gelince, her zamanki gibi koşmayan, pres yapmayan, mücadele gücü düşük, yavaş, yan paslarla zaman geçiren korkak bir takım görüntüsündeydi.
Bu silik futboldan kimse memnun değil. Gizli bir anket yapılsa, futbolcu da yönetici de huzursuz. Geçen seneki kriz herkesi birbirine kenetlemişti. Tek başına mücadele eden Aykut Kocaman el üstündeydi.

TEK FORVETLE OLMAZ
Ama şimdi! O toz kondurmayanlar mırıldanmaya başladı.
Gökhan'ın, Hasan Ali'nin sakatlığını anlayanlar, Yobo'nun idman eksikliğini de hoşgörüyle karşılıyor...
Topu ileriye taşıyan Cristian'ın ilk yarıda oynamamasına anlam veremiyorlar. 'Salı gecesine saklandıysa hata değil mi' diyorlar..
Bu takım Aykut Kocaman'ın istediği 'rakip defansın arkasına atılacak uzun topları' atamıyor. Çünkü iki metre yakınındaki arkadaşına bile isabetli pas veremiyor.
Bu takım orta sahada rakibinin direncini kıramıyor. Takımı ateşleyecek, topu kazanacak, çabuk basan, ayağına aldığı topla çabucak rakip kaleye dönecek oyuncusu yok. Olmayınca da zorlanıyor..
İlk yarıda geriye yaslanan, sırf savunmayı düşünen, karşısındaki takıma cesaret veren bir F.Bahçe vardı.
İkinci yarıda Cristian ve Topuz girince her şey değişti. En azından ileriye oynayan, golü düşünen, rakibini zorlayarak futbol oynayan bir takım havasındaydı. Bunun da nedeni, Alex'in Cristian ile iyi anlaşması. Orta sahaya gelip oyun kurma yerine, hücumu düşünmesi. Böyle olunca Dirk Kuyt da rahatladı.
Bu takım tek forvet oynadığı sürece zorlanır. Ancak bireysel yetenekleri olan oyuncuları ile gol atabilir. Veya Alex'in duran toplarından.
On kişi kalan Elazığspor maçını bile kazanamıyorlar, herkes şapkasını önüne koymalı...
Bu takımın gol atacak, pozisyon üretecek 'general' rolünde oyuncusu var. Hem de çok. Ama mücadele edecek, rakibin direncini kırıp topu kazanacak 'asker' oyuncusu yok.
Bu takımı Moskova'da bir gollü beraberlik kendine getirir. Anladığım kadarıyla futbolcular Elazığ'ı hafife alıp Spartak'a kilitlenmişler.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...