• $9,5228
  • €11,0676
  • 549.48
  • 1519.25
6 Mayıs 2013 Pazartesi

Kafalar 2 maçta

F.Bahçe dün 60., Cristian da 56. resmi maçını oynadı. Ama İBB maçındaki düşük tempo ve isteksiz futbol, çok maç oynamanın yorgunluğundan değil, bu hafta oynayacakları iki önemli 90 dakikadandı. Kafalar, Çarşamba günü kupada Eskişehir ve Pazar günü de G.Saray ile oynanacak prestij maçındaydı.

Emre üç kez sert tekme yedi, yerde kıvrandı. Ama ağzını açmadı. G.Saray maçı düşünülerek de erken oyundan alındı. Çünkü G.Saray maçında F.Bahçe'nin en önemli ateşleyici kozu olacak.

Herkes bu maçta sakatlanmamaya, kart görmemeye özen gösterirken, Cristian'ın yaptığı ikinci acemice hareketi anlayamadım. Kafam da karıştı. Çünkü iki hafta önce aynı Cristian, hakem işareti vermeden topu oyuna sokmuş, sarı kartı görmüştü. Dün de aynı hareketi yaptı. Peki neden!

Aradan bir sene geçse insan unutur, 15 gün önce yaptığını tekrarlarsan, akıllanmadığın ve böyle önemli maçta arkadaşlarını yalnız bıraktığın ortaya çıkar. Bu da pek hoş değil.

İKİNCİLİK TEHLİKEDE

Bu maçın yorumu sağlıklı olmaz.

G.Saray maçı öncesi iyi bir idman desem, değil. Puan derdine düşen İBB karşısında defansa çok iş düşmese de Yobo ve Gökhan arandı. Egemen ise formda.

Mehmet Topuz sağ bekte etkili değildi. Hücumu düşünmekten kademeye bile giremedi. Emre orta sahada kendini sıkmadı. Topal sakatlıktan çıktığı için rölantide oynadı. Cristian da kendini fazla oyunda göstermeyince, ileri üçlü top olmakta sıkıntı yaşadı. Ancak Webo'nun futbolunda büyük düşüş var. İkili mücadelelerde etkili değil. Son vuruşlarda da öyle. Bir tek Sow çalışıyor. O da tek başına.

Belki "Orta sahadan istediği topları alamıyor, ondan etkili değil" diyebilirsiniz. O da doğru ama güçlü Webo topu ayağına aldığı vakit ikili mücadeleleri kazanan taraf olurdu. Orta sahaya gelip, enerjisini top almakta harcamazdı, Sow ile birlikte rakip defansın balansını bozan, boş alanlara giderek her pozisyonda nokta vuruşu yapan özelliği vardı. Onları kullanamıyor.

Sonuç: F.Bahçe, İBB'yi çukurdan çıkardı. Ama lig ikinciliğini küçük de olsa tehlikeye attı.

<p>Küresel ısınma ve iklim değişikliği artık inkar edilemez bir  seviyede ancak ne yazık ki bu konud

İklim değişikliğindeki büyük tehlike

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu