• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
2 Ekim 2012 Salı

İşte tarihi krizden çıkmanın yolu...

Alex'in futbolculuğuna laf söyleyen taş olur. Bu sezon hariç F.Bahçe'ye yaptığı hizmetleri de kimse inkar edemez, karalayamaz. Ama olaylara duygusal yaklaşmak ne kadar doğru? Sahada futbol sihirbazı olan, heykeli dikilecek kadar sevilen Alex'in saha dışındaki hırçınlıklarını, inadını, kaprislerini görmemek de yanlış. Zaten sorun da burada.
Kimse 'Madem böyle yönleri vardı, niye daha önce konuşulmadı?' demesin. O sevgiye zarar vermemek için hep hasıraltı edildi.
Kendi etti, kendi buldu.
HOCASINI MARS BİLE EDERDİ
F.Bahçe taraftarının 8 senelik sevgisini, güç gösterisine dönüştürmek isteyerek, yanlış kullandı. Aykut Kocaman, Alex'i kazanmak için her türlü özveriyi yaptı. Hatta 'Duygusal olma' diyen yakın dostlarını bile dinlemedi.
Ama 'büyük kaptan' ne yaptı!
'Gel el ele verip F.Bahçe'yi daha büyütelim' diyen hocasına selam vermedi. Elini sıkmadı. Sanal alemde kötüledi, sonra inkar etti.
Eski Alex olsa, yarım saat oynadığı S.Moskova, arkasından ilk 11'de sahaya çıktığı Sivas ve Trabzon maçlarında gol atar, attırır, 'İşte ben buyum' diyerek hocasını mars ederdi.
F.Bahçe'nin 2-0'dan 2-2 berabere kaldığı Marsilya maçından sonra soyunma odasının duşunda şarkı söylediğini görenler bile olmuş. F.Bahçe'de hiçbir hocayı beğenmedi. Hep 'İyi çalışmıyoruz' diye kötüledi. İnanmıyorsanız, açın Zico dönemindeki gazete arşivlerine bakın.
Dünyanın neresinde bir futbolcu oyundan çıkınca tribüne gider, oturur. Yeri kulübedeki arkadaşlarının yanı değil midir? Olayları tırmandırmak, takımı, camiayı ikiye bölmek için mesaj vermeyi tercih etti.
Alex gibi bir futbol dehasının sonu böyle olmamalıydı. Kendisi bu hale getirdi. Etrafında olanlar, Alex'e doğu yolu göstermedi.
SAKATLIKLAR ARAŞTIRILMALI
İsmim gibi iyi biliyorum, futbolcular da Alex'in davranışlarından rahatsız. 'Nasıl olsa Alex krizi var' diyerek yan gelip yatanlar bile var. Heykeli açıldığı gün neden bir tek futbolcu törende yoktu? Vatandaşı Cristian bile gitmedi.
Aykut Kocaman'ın da yanlışları var. Kadro olarak takım geçen seneden daha iyi. Ama sahada koşan, ikili mücadeleye giren, top kazanmak isteyen yok. Neden! Güçsüzler.
Hadi Alex yaşlı, oynamıyor. Peki ya diğerleri! Bu takım sahada diri, canlı değilse, mücadele etmiyorsa, rakibine 1. dakikada teslim oluyorsa o vakit Aykut Kocaman da oturup çözüm bulmalı. Güçlü olmayan futbolcu, sakatlanır. F.Bahçe'de sakatlıklar uzun sürüyor, bunu da araştırmalı. Ve futbolcular...
'Hocamızı seviyoruz' demek, lafla değil, taşın altına elinizi sokmakla olur... Çıkıp, oynayıp maç kazanacaksınız. Perşembe günü sizin onur geceniz olmalı.. 'Alex gitti, yarın hoca, öbür gün de yönetim gider, bize bir şey olmaz' düşüncesinde iseniz 'Keser döner sap döner bir gün hesap size kesilir'e gider. Krizden kurtulmanın yolu da Almanya'dan iyi futbol ve 3 puanla dönüp, Beşiktaş maçına huzurlu çıkmaktan geçer...

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak