• $9,5157
  • €11,0615
  • 549.367
  • 1519.25
3 Kasım 2013 Pazar

İki ruhlu takım

Taiwo'nun Webo'yu düşürmesinin yorumunu hakem hocaları yapsın..Ben orada değil, Fenerbahçe'nin Bursa maçında iki ruhlu futbolundayım..

Ne oldu, o orta sahada basan, ilerde pres yapan, topu kazanmak  için  mücadele eden takıma. Çabuk oynamasından vaz geçtim, pozisyona giremedi... Kaleye şut atamadı... Haftalardır, Alper'i, Cristian'ı, Topal'ı yere göğe sığdıramadık. Gökhan Gönül'ü aratmayan Mehmet Topuz'un futbolunu övdük. Kuyt, Sow, Emenike'ye göklere çıkardık.
Hiç birisi ilk yarıda sahada yoktu.
İkinci yarıda ne oldu da değişti Fenerbahçe.
Futbolcular kötü oyunlarından utanıp, birbirlerine mı kenetlendiler.
Çok farklıydı...
İlerde basan, topu kazanmak isteyen,mücadele eden bir Fenerbahçe vardı.
Hadi diyelim Bursa ilk yarıda orta sahayı beşledi, üç kişilik Fenerbahçe bocaladı... İkinci yarıda da aynıydı. Fark Fenerbahçe'nin kazanma hırsındaydı. Ben bu maçı alacağım anlayışındaydı. Alan daraltıp Bursaspor'a top oynatmamasında, hata yapması için kendi kalesine hapsetmesindeydi.
Bu baskılı oyunda bir  şok lazımdı. İki degişiklik, bir dakika sonra golü getirdi. Webo ve Emre'nin girmesi takımın mücadele gücünü de arttırdı, oyunun temposunu da yükseltti.
O anlarda dikkat ettim, Salih oyuna girecekti. Fenerbahçe ikinci golünü atınca vaz gecti, galibiyeti korumak için Salçuk'u aldı... Bu görüşü de haklı olabilir. Buna da itirazım yok.
Ama Volkan'ın uzatmalarda yediği gole ne demeli. Türkiye'nin en iyi kalecisi, maçın bittiğini zannedip konsantrasyonu mu bozuldu. Oysa ilk yarıda mükemmel bir kurtarışı vardı...
Televizyondan maçı izlerken, kongre nedeniyle maça gidemeyen yöneticilere baktım... Hepsinin yüzü bembeyazdı.
Bir dakika sonra Egemen'in altın değerindeki golü ise her şeyi unutturdu. Tıpkı, Kasımpaşa ve Kayseri Eciyes maçlarında olduğu gibi...İşte o anki sevinç görülmeye değerdi. Hatta daha sonra 1907 Tribünü'nde başkanın doğum günü eğlencesi ise galibiyete damga vuran ikinci güzellikti. 
Sözüm şu;
Maç kazanmak çok önemli.. 3 maçta uzatmalarda alınan 9 puan daha da önemli... Ama neden ilk yarıda bu kadar kötü oynıyorlar... İşte sorun bu...

<p>Eğitimlerini aldılar, küreklerini hazırladılar. Bu kez doktorlarıyla beraber hastanede değil, kay

Kansere karşı kürek çektiler

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu