• $9,2919
  • €10,7969
  • 527.456
  • 1415.7
3 Kasım 2014 Pazartesi

İdmandaki senaryolar sahada gerçek oldu

F.Bahçe’nin oyun planında iki önemli hamle vardı. Hafta içinde idmanlarda hep onların provası yapıldı.

1-Çabuk, hızlı oynayan Beşiktaş’ın oyununa karşı “orta sahada presle top kazanıp, ondan sonra da bol pasla” tempo düşürmek.

2- Sağ bek sıkıntısı çeken Beşiktaş’ta Necip’in üstüne oynamak. Onun için de ilk on birde Sow yerine Alper tercih edildi.
Emenike’nin attığı golü hatırlayın, orta sahada presle kazanılan top ve Alper’in Necip karşısındaki üstünlüğü ile yaratılan pozisyonu...

Buraya kadar güzel... İki dakikalık oyundan sonra “maçı kazanmış gibi” geriye çekilmesinde Meireles’in kaybettiği toplar ve Kuyt’ın etkisiz oyununun da rolü var. Her şeye rağmen, gol pozisyonu üreten, gol kaçıran taraf yine Fenerbahçe idi. Caner’in Tolga’yı sakatlayan şutu ve daha önce de üç kişiyi çalımlayarak ürettiği pozisyon oyunun en güzel hareketiydi.
Güzel olmayan neydi biliyor musunuz!

Güçsüz Emenike’nin kaçırdığı pozisyonlar. İlk yarıda önüne istediği topu aldı. Güçlü bir Emenike olsa, tempo artırır, direkt kaleye giderdi. Yapamadı. İkinci yarıda Kuyt’ın verdiği pozisyon ise “Bir golcü bunu atamazsa hangisini atacak” cinstendi. Kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonu güçlü olsa sağından, solundan topu filelere gönderirdi.

Beşiktaş on kişi kaldıktan sonra Fenerbahçe oyunun daha çok hakimi oldu. Devre arasında soyunma odasında İsmail Kartal’ın sarı kartı olan Emre ile Caner’e “ Dikkat edin, kırmızı kart görmeyin” uyarısına rağmen kafa karıştırılan hakemin gazabına uğramamak için ikisi de oyundan alındı.

Kimse kusura bakmasın. Ligin en iyi takımı denilen, övgüler düzülen Beşiktaş, Fenerbahçe karşısında sahada yoktu. Pozisyon üreten de gol kaçıran da Fenerbahçe idi.

Mehmet Topal’ın futboluna şapka çıkarıyorum. Ama Bekir’in dünkü centilmenliği bana göre çok daha önemliydi. Demba Ba ile beraber bir yüksek topa çıktılar. Rakibi faul yapmasına rağmen hakem Demba Ba’ya kart göstermemesi için elini havaya kaldırıp, “Sakatlamadı” diye uyarması örnek bir hareketti.

Maçtan önce Başkan Aziz Yıldırım’ın doğum gününü kutlayan futbolculara Başkan “Beni pasta ile kandıramazsınız. Vereceğiniz en güzel hediye galibiyet olur” demişti. Futbolcular sözünü tuttular. Bu galibiyet Fenerbahçe’yi istediği havaya sokar. İlk yarıyı da en az 5 puan önde lider bitirir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı