• $16,7297
  • €17,4883
  • 964.938
  • 2434.91
2 Şubat 2014 Pazar

Holmen'den oyun kurucu olursa

Holmen'i ilk on birde görünce şaşırdım. Bir gün önce Cristian'ın yerine bu oyuncunun hoca tercihi olarak kadroya alındığını ve oynatılacağını duymama rağmen kafam basmamıştı. Emre vardı, oynamaya can atan Salih vardı. Neden Holmen'di?
Oyun içinde Ersun Yanal'a baktım. Saha kenarında gözü Holmen'deydi... Devamlı ileriye çıkmasını, Eskişehir stoperlerine baskı yapmasını istedi. Altı aydır oynamayan Holmen'den çok şey isteniyordu da görüntü olarak hazır değildi. Üçlü forvetin arkasında, top kazanacak, oyunu yönetecek, liderlik yapacak fiziği, tekniğini bırakın, morali bile yoktu... Saha kenarından yapılan baskılar onu daha da huzursuz etti.
Anlayamıyorum, anlamakta da zorluk çekiyorum. Varsayalım, Emre sakatlıktan yeni çıktı, hazır değil. Doksan dakikayı çıkaracak güçü yok. İkinci yarıda oyuna alma yerine neden skoru daha önce ele geçirmek için ilk on birde tercih edilmez? Veya forvet arkasında oynatacağın Salih gibi gerçek bir oyuncun varken, maceraya niye girilir? Mehmet Topuz'u oyuna almak için neden 70 dakika beklenir. Salih'i son on dakika oyuna almak, “Hadi çık takımı kurtar” anlamına gelmez mi!
F.Bahçe'nin zorlandığı her maçta orta sahanın yaşadığı ritim bozukluğu var. Mehmet Topal'ın önünde kim oynarsa oynasın, iki kişiden birinde sıkıntı oluyor. Pas trafiğinde uyum olmuyor, top kazanılamıyor. Kazanılsa bile oyuna olumlu sokulmuyor. Böyle olunca da ön plana takım oyunu çıkmıyor, iş yıldızların bireysel becerilerine kalıyor. Futbolcular enerjilerinin büyük bölümünü, topu ileriye taşıyıp, pozisyon üretme yerine savunmaya, topu kazanmaya harcıyorlar.
Bir hafta önce kendi sahasında Torku Konya maçını zor kazanan, sarı-lacivertliler hatalarını görmemenin bedelini Eskişehir'de ağır ödediler. Yazık... Haftada iki maç oynayan, parasal sıkıntı çeken Eskişehir karşısında hafta da bir maç oynayan F.Bahçe, ayakları yere basmayan yorgun, isteksiz ve en önemlisi 'Ben şampiyon olacağım' havasında değildi.

<p>Akşam  Gazetesi Spor Yazarı Şafak Gözen, transfer pazarında yaşanan son gelişmeleri Orçun Özateş

TRANSFER AKŞAMI'NDA BU HAFTA

Yavrularını korumak için dev pitonun üzerine atladı! Vahşi doğada ölüm kalım mücadelesi

Bu mağara binlerce yıldır gizemini koruyor! Define avcılarının gözdesi

Esrarengiz Höyük! Türkiye'de başka örneği yok