• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
29 Kasım 2012 Perşembe

Herkes yanlış biliyor

F.Bahçe Yönetim Kurulu üyesi Tahir Perek'in ünlü bir hesap uzmanı olduğunu, kendisine 'Hoca' dendiğini biliyordum. Ama F.Bahçe'de futbol oynadığını, kalecilik yaptığını ilk kez duydum.
89 yılındaki Pendik maçını konuşurken, 'Herkes yanlış biliyor. İlk Pendik faciasını ben yaşadım' dedi. Şaşırdım. Anlattı: '1956 yılında Pendik ile hazırlık maçı yaptık. Kalede ben vardım. 5 gol yedim.'
İnanamadım, iki topu da kaleye girerken kurtarmış.
Dün akşam sahada Sezer'in dışında kendini gösteren yoktu. Golü de o attı. Futbol vasatın çok altındaydı. Sahaya çıkan 11, ilk kez yan yana oynadı. Sıkıcı futbolda bunun da etkisi olabilir. Ama yedeklerden hiçbirisi 'Ben oynamaya hazırım' mesajını vermedi.
Sakın kimse de 'Ben iyi oynadım' demesin. Aykut Kocaman, rotasyon yapmamakta, elindeki 11'de ısrar etmekte haklıymış.
Hadi Semih'i bir kenara koyalım. Oynamıyor. Oynama şansı da yok denecek kadar az. Kulübede otura otura paslanmış. Moralmen de çökmüş.
Peki Krasiç'e ne demeli!
ADAM DA GEÇEMİYOR
Oyuna sağ kanatta başladı. Yerinde değil, solda olsa daha iyi olur dedik. Sola da geçti. Yine aynı. Ağırlaşmış, adam geçemiyor. Mehmet Topuz ne yaptığını bilmiyor. Topu ayağına alan kendini göstermek için tek başına oynuyor. Sanki gol atarsa kendini göstermiş olacak. Orhan Şam, sağ bekten kanat bindirmesi yapıyor. Kaleye çapraz da giriyor. Buraya kadar güzel. Krasiç hamle yaparak altı pasa koşuyor. Eliyle bana ver diyor. O çaprazda, dar açıdan kaleye şut atıyor. Arkadaşına verse gol olacak, daha da büyüyecek. Egemen hazır değil. Sakatlık, ceza olmazsa Bekir'den formayı zor alır.
Özgür Çek'i izledim. Hasan Ali'nin yerinde oynadı. Hücumda çok iyi ama defans yönü zayıf. Esas yeri de bek değilmiş. Top ayağına yakışıyor. Verkaçlarda etkili ama top kazanmada defans yönü zayıf. Oyunun içinde en çok Salih oldu. Görüntü olarak Cristian'ın kopyası gibi. Onun da top ayağına yakışıyor. Sezon başı kampında daha diriydi. Dün baktım fizik olarak güçlü değil. Zamana ihtiyacı var. Recep Niyaz oyuna girince biraz hareket geldi. Usta oyuncular arasında daha da farklı olabilir. Sonuçta F.Bahçe zorlandı ama maçı kazanmasını bildi.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip