• $15,8654
  • €16,8236
  • 940.35
  • 2393.61
15 Temmuz 2011 Cuma

Hepsinin aklı Federasyon'da

Türk futbolu yerle bir oldu. Karizmalar çizildi. Marka değerleri sıfırlandı. Takımlarımız Avrupa'ya gittiği vakit, hazırlık maçlarında bir heyecan olur, gurbetçiler statları doldururdu.
Şimdi bakıyorum, yedi bin kişilik stadının dörtte üçü boş. Tribünlerde 500 kişi ya var ya yok.
Aykut Kocaman istediği kadar futbolu er meydanı olan sahaya çekmek istesin. Kimsenin umurunda değil. İnsanların kafalarında futbolun F'si yok. İçleri yanıyor. Yürekleri sızlıyor. Futbolcular da öyle. Onların da kafasında Futbol Federasyonu'nun vereceği karar var.
Kiminle konuşsam, 'İstanbul'dan bir haber var mı' diye soruyor. Ondan sonra da senaryolara dayalı yorumlar başlıyor.
Tedirginler. Geleceği göremiyorlar. Orhan Şam'a bakıyorum. 'Defansın sağında Gökhan Gönül ile forma mücadelesine girer' deniyordu. Hatta önünde Gökhan oynarsa takımın en güçlü bölgesi olacağı söyleniyordu. Sahada yoktu. Kademeye bile giremedi.
BU DEFANS BAŞ AĞRITIR
Hadi Orhan yeni geldi, moralsiz diyelim. Bekir, Bilica, Caner ne olacak? Bu defans çok baş ağrıtır.
Yobo gelmezse, bir tek Lugano ile de olmaz. Göbeğe de lazım, Santos'un yerine sol tarafa da. Caner'in dışında oynatacağın oyuncu da yok. Takıma hücum zenginliği katacak oyuncular var. 2. yarı Dia kanadı, Emre orta sahayı toparladı. Gökhan oyuna tempo da getirdi. Ama defansta çok sıkıntı var.
Başkana dayalı düzende başkansız kalan F.Bahçe yönetimi zor günler geçiriyor. Sıkıntılar büyük. Ancak bu kriz döneminde transfer için de çözüm aramak zorundalar.
Hatta bana kalırsa, ruh sağlığı bozulan futbolcuları mümkün olduğunca futbola döndürebilmek için modern tıptan da destek alınmalı. Sadece iyi günlerde şampiyonluğa giderken değil, çöküntü dönemlerinde de mentor desteğine ihtiyaç vardır. Bu sorunları çözmek de 'Futbol takımından tam sorumlu' diyerek bir tek Aykut Kocaman'a bırakılmamalı.

<p>Sadakatsiz dizisi Doctor Foster dizisinden uyarlanmış ve özellikle ilk sezonu ile ekrana damgasın

Sadakatsiz'de finale giderken 3 muhtemel senaryo

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister