• $8,4547
  • €10,273
  • 500.555
  • 1441.33
01 Aralık 2013 Pazar

Hakem değil futbol alkışlandı

Önce şunu söyleyeyim;
Olay tam benim önümde oldu. Hakem Meirelles’e kırmızı kart göstermekte yerden göğe kadar haklı. Önce tekme salladı, tutmadı. Sonra da tabanı bastı. Üstelik, Fenerbahçe’nin oyunun kontrolunu eline aldığı, tek kale oynadığı, bol pozisyon ürettiği bir dönemdi takımını on kişi bıraktı.
Ama Cüneyt Çakır, Hutchinson’un ayağına çarparak filelere giden golü de Kuyt’un kaleciye faul yaptığı gerekçesi ile iptal etmesi de tartışmaya açık. Emenike’nin Sivok’a yaptığı hareketi ile Pektemek’in eline çarpan topu es geçmesini de anlayamadım..
Ne hikmetse Cüneyt Çakır Avrupa da rahat, Türkiye’de gergin.
Neyse biz maça dönelim..
Fenerbahçe sahada on kişi da kalsa, futbol oynayan, gol arayan tarafdı.Özellikle ikinci yarıda 11 oyuncu Beşiktaş karşısında müthiş mücadele etti.
Oyunun başında bir yedi dakika bocaladığı, golü yediği bölüm vardı. Onun dışında pozisyon üreten, gol kaçıran taraf Fenerbahçe idi..
Kaleci Tolga’yı gecemedi. İki gol yemesine rağmen, Tolga kurtarışları ile takımını rahatladı..Volkan ise günüde değildi..
Yani sonucu kaleci farkı belirledi denebilir.
Benim anlayamadığım Fenerbahçe’nin iyi oynadığı on kişi kalmasına rağmen 2-1 öne gectiği zaman, Alves ile Egemen’in yaptığı hatalar..Fenerbahçe’nin en sağlam bölgesi bir anda çatırdadı..Bunda da Meirelles’in çıkması ile orta sahada Alper’in tek kalması, Beşiktaş’ın bu bölgeyi kalabalık tutmasının de etkisi olabilir.Ama Alves gibi bir oyuncu bu hataları nasıl yapar.
Birde Sow’u anlayamadım. Attığı golü bir kenara bırakın..O pozisyonu üreten Alper ile Emenike’nin akıl dolu düşünceleri var..Al da at denilen topu kaleye yuvarladı..Onun dışında ne yaptı...Caner’e bile yardım etmedi..Webo daha önce oyuna alınsa daha iyi olmaz mıydı?
Hataları, sevapları ile muhteşem maç oldu. Keşke bu futbolda hakem ön plana çıkmazaydı..Güzel olan sadece futbol değil..Maç sonunda iki takımın da alkışlanması...

<p>Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgedeki Deniz Kuvvetleri

MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi