• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
24 Aralık 2015 Perşembe

Güzel gollerin dışında kalanlar

İlk yarı sonunda şöyle düşündüm:
Van Persie’ye pas mı verilmiyor, yoksa onu besleyecek kanallar o topu atamıyorlar mı?!
Hocası, “En büyük silahım” dediği Van Persie’yi tam hazır olmadığı için fazla oynatamadığını söylüyor. Hollandalı ise gücü salonlarda ağırlık çalışması ile değil “oynaya oynaya” kazanacağını söyleyip, oyun içinde topla çok buluşmasını istiyor.
Kim haklı!
Ne olursa olsun, Van Persie Türkiye’ye gelen kariyeri en yüksek oyuncu. Fenerbahçe’nin de marka değerini yükseltti. Ama ne gariptir, biz böyle oyuncusu tartışıyoruz.
Devre arasında Pereira oyuncularına “ Van Persie ile oynayın. Onu pozisyona sokun” demiş olacak ki, topla buluşturmaya başladılar.
Şimdi gelelim, Fenerbahçe’nin alacağı yeni golcüye. Kim olacağının kararını önümüzdeki hafta üç günlüğüne ülkesine gidecek Pereira verecek. Bu kişi, iki golcüyü de küstürmeyecek, sakatlanma veya cezalı duruma düşmede görev alabilecek nöbetçi bir isim olabilir.
Nani ve Şener’den jenerik olabilecek güzellikte iki şahane gol izledik. Şener’in kırk metreden topa gelişine vuruşu, Nani’nin önce üst direğin içine sonra da ağlara giden füzesi için en güzel sözü Asbaşkan Önder Fırat söyledi “ Yıllar sonra ilk kez bir maçta iki şahane gol görüyorum.”
Doğru söze ne denir!
Ama benim kafam Nani’ye takıldı! Fenerbahçe’de en güzel maçlarından birisini oynadı. Topu ayağında tutmadı. Pas verdi. Koştu. Cezalı olduğu için de bu hafta lig maçında yok! Acaba erken tatile gitmek için mi böyle güzel oynadı. Benim bildiğim yönetim, pazartesi maç oynanmadan kimseyi göndermez.
İsteksiz, moralsiz, tempo yapamayan Volkan’a şaşırdım. Caner’in durgunluğunu anlayamadım. F.Bahçe’nin Volkan Demirel’den sonra geleceğin kalecisi olan ve bu maçta da beni doğrulayan Ertuğrul’un sakatlanmasına da çok üzüldüm.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı