• $16,8002
  • €17,5319
  • 975.531
  • 2443.77
14 Nisan 2016 Perşembe

Gol kaçırma yarışı yaptılar

Önce Caner olayından başlayayım;
Kim olursa olsun, bir futbolcu 11'de olmadığı için hocasına küfür edip, üzerine yürüyemez. Bu profesyonelliğe yakışmaz. Kulübüne, arkadaşlarının emeğine ihanettir. Yerine oynayan Hasan Ali'ye de saygısızlıktır.
Taraftar Caner'i sevebilir, oynamasını isteyebilir. Saygı duyarım. Ama kadro da olmadığı için hocasının üzerine yürüyen, küfreden oyuncu cezasız mı kalmalı.
Pereira, Konya maçında oyuna girerken yaptığı trip ve adamını kaçırdığı için takımın yediği golden dolayı bu maçta 11'de almamış olabilir. Braga maçında da aynı hataları yaptığını düşünüp, tercihini Hasan Ali'den yana kullanmak da isteyebilir.
Peki Caner niye böyle yaptı!
Maçlarda öfkesini kontrol edemediği anlık hırçınlıklarından biri mi yoksa, ayrılmak için mi gemileri yakma mı!
Ne olursa olsun şık değil. Bu saatten sonra saygının bittiği yerde nikah tutmaz.
Kafamda bu olay takımı nasıl etkiler vardı. Oyunun kontrolünü eline alan baskılı, pozisyon üreten anlayışı ile olumlu yansıdığını gördüm. İlk kez Diego'nun yerinde oynayan Alper'in üretkenliği, Van Persie'ye, Nani'ye ve Volkan'a attığı paslarla hücumda etkili görünen bir Fenerbahçe vardı. Anlayamadığım Podolski’nin Gökhan’ın dizine taban girmesi, arkasından hırçın hareketini Volkan ile devam etmesine hakemin sessiz kalması... Podolski'nin attığı 'Ofsayt' denilen gol de çok tartışmaya çok açık.
İkinci yarının başında kaçırdığı golle kariyerin en kötü gecesini yaşayan Volkan’a rağmen oyunun kontrolü yine Fenerbahçe’nin elindeydi. Mücadele vardı, topu üç direk arasına bir türlü atamıyordu. Volkan gibi bir oyuncu kafasını kaldırıp, daha önce topu Fernandao'nun önüne yuvarlayabilirdi. Ama yapamadı. Fernandao'da gol kaçırdı. Yani takım yine kale önünde sakin değildi.
Galatasaray istediğini aldı. En azından günü kurtardı. Fenerbahçe ise iyi oynamasına rağmen sayısız goller kaçırarak hedefinden iyice uzaklaştı.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı