• $8,4352
  • €10,0443
  • 491.886
  • 1392.91
14 Aralık 2015 Pazartesi

Gol atınca her şey unutulur

Soru şu: Diego niye ilk on birde oynamadı? Eğer Celtic maçında gördüğü kırmızı kart yüzündense, o vakit niye 58. dakikada oyuna alındı. Yoksa arada bir sorun mu var!

Yoksa Pereira orta sahada Topal, Josef ve Ozan üçlüsününün yaratıcı olmadıklarını mı fark etti? Esasında Ozan, Fernandao’ya yakın oynamamasına rağmen ilk yarı kötü değildi. Moral motivasyonunu yükseltebilecek ceza sahası içinde iki net de pozisyon yakaladı. Kaleye önü açık boş durumda, birisini dışarı, ikincisini de Volan Babacan’ın üstüne vurdu. Birisi gol olsa her şey çok farklı olabilirdi.

Fenerbahçe iyi top oynamadı. Biraz mücadele etti. Ceza sahası içinde ise hiç etkili değildi. Markovic rakip on kişi kaldıktan sonra biraz kıpırdadı. Onun dışında sahada yoktu. Nani de öyle. 85 dakika sahada kendi kafasına göre oynadı. Ama yıldız futbolculuk böyle bir şey demek. O dakikaya kadar sahada gezdi, kendi kafasına göre oynadı. Bir kere kımıldadı, o da golünü atarak Fenerbahçe’ye üç altın puan kazandırdı. O şutta Van Persie'nin eğilmesi tesadüf değil. Volkan Babacan ters tarafta olsa da Van Persie'nin tartışmaya açık.

Fernandao’ya üzülüyorum. Bir bakıyorsunuz kendi ceza sahasında yan toplarda arkadaşlarına yardım ediyor. Bir bakıyorsunuz orta sahada top kazanmaya çalışıyor. Ama gol bölgelerinde ona kimse top atmıyor. Atamıyor.

Bir sözüm de Pereira’ya: Alper sakatlanıp çıkmış. İki oyuncu birden değiştiriyor. Bir kişi daha sakatlansa kontenjanı dolu. Diego’yu tek alıp beş dakika beklese rakip on kişi kalınca Fernandao ile çift forvete dönme şansı olacak.

Maçtan önce taraftarlar kendi aralarında “Uğur mu Caner mi ilk kırmızı kartı görür?” tartışması yapıyorlardı. Caner kafası dağınık olduğu için çok gergin. İdmanlarda da kavga ediyor. Cüneyt Çakır, Badji’ye 28. dakikada kırmızı kartı göstermeliydi. Caner’e yaptığına kartı verdi ama iki dakika sonra Ozan’a yaptığına veremedi. Büyükşehir çok iyi takım. Sert oynuyorlar ama mücadele güçleri yüksek. Fenerbahçe hatalarına rağmen bu maçta üç altın puanı kazanarak yoluna devam etti.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı