• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
19 Temmuz 2012 Perşembe

Gelenler kaliteyi arttırdı

Önce yeni transferlerden başlayalım; Kuyt, iki idmana çıktı. Arkadaşlarının oyun içindeki özelliklerini öğrenme aşamasında olmasına rağmen takıma tempo, canlılık getirmiş... Devamlı oyunun içinde... Sahada takımın iki oyun kurucusu var gibi olmuş. Kuyt içeri giriyor. Hücum hazırlık paslarını hazırlıyor. O anda, Alex sol kenara boş alana kaçıyor... İkisi iyi anlaşıyor... Bunlara Cristian'da destek verince farklı bir görüntü ortaya çıkıyor.
Mehmet Topal, Emre'nin yerinde oynadı... Sakin, ne yapacağını iyi bilen, topları sahada olumlu sokan bir özelliği var.
Aykut Kocaman Fenerbahçe'de yıllarca 11 numaralı forma ile oynadı... Kuyt da 11 numarayı giydi... Acaba, bir gün önce 'Beni Fenerbahçe'ye transfer ettiği için teşekkür ederim' dediği hocası Kocaman'a bir jesti mi yaptı.
Hasan Ali Kaldırım defansın solunda kusursuzdu... Stoch'u çok atağa çıkardı... Hücuma katılıp, geriye dönmesi, pas hatası yapmaması göze battı... Gökhan ile birlikte Fenerbahçe iki sağlam defans oyuncusu yanında hücum özellikleri de olan çağdaş iki oyuncu kazandı... Yıllar sonra gerçek bir sol beki oldu...
Buraya kadar her şey güzel... Defansın arkasına uzun top atma düşüncesi, oyun içinde topsuz alanda hareketli oyuncu sayısının artması, kanatları daha iyi kullanma arzusu, hücumda çok oyuncu ile çoğalma anlayışında olumlu farklılıklar var.
Ancak, Kocaman'ın 'İlerde baskı kurma da' Sow ile oynama da sıkıntı var... Sow yine ilerde tek, onu hareketlendirecek, oyunun içinde olduğunu gösterecek paslar da eksiklik var... Bu takım çift santrforlu sisteme döndüğü an futbolu da oyun anlayışı da çok farklı olur... Bir de bireyselligi değil, takım oyununu isteyen Kocaman'ın bu önemli kuralına Stoch pek uymuyor...
Kocaman'ın elinde çok alternatifli kadro var. Geçen sene banko oynayan Topuz, Selçuk, Caner gibi oyuncuların bu sene kulübe de ne yapacakları önemli.
Defansı söylemiyorum. Çünkü Egemen'in yanına Yobo veya yabancı stoper gelince defans toparlanır. Yobo alınırsa defans sorunsuz olur. Yeni bir yabancı gelirse bir süre uyum sorunu yaşanabilir. Bu da Şampiyonlar Ligi'nde ön elemelere yansır mı bilemem.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?