• $13,5426
  • €15,3475
  • 788.922
  • 1979.83
17 Eylül 2012 Pazartesi

Geçiş sürecinde yaşanan sıkıntılar

Fenerbahçe'nin ideal on biri ve sistemi belli oldu. Defansta Bekir'in yerine Egemen'i koyun. Mehmet Topuz'un yerine de Krasic'i yazın. Alex'in yerine Kuyt'u alın ve santrfora da Sow'u.
Bu kadroyu bir tek kişi zorlar. O da Mehmet Topuz. Ondan sonra da sistem çift forvete döner.
Aykut Kocaman ile yaptığım bir sohbette, Stoch'un durgunluğunu konuşmuştum. 'Stoch forma ağır ağır giren oyuncu' demişti.
Hak verdim. Oynamak istiyor. Topla çok buluşuyor. Adam eksiltemiyor, kendine güveni olmadığı için de kaleye şut atamıyor.
Peki yalnız Stoch mu!
Kuyt, Yobo, Mehmet Topal'da düşüş var. Alex de öyle. Duran toplar dışında oyunda yok gibi.
Heykelinin açıldığı gün dikkat ettim, o törende bir tek Fenerbahçeli futbolcu yok. Kendi vatandaşı Cristian bile gitmemişti.
Acaba neden!
Böyle bir günde, kaptanlarını yalnız bırakmaları hiç de hoş değil.
Fenerbahçe kötü top oynamadı. Daha doğrusu, çabuk oynamak istediği bölümlerde iyiydi. Şansı yoktu. İki topu direkten döndü. Alex, Gökhan Gönül, M.Topuz çok kolay pozisyonları gol yapamadı. Ama bu pozisyonların tamamı karambollerde ve çabuk oynadığı bölümlerdeydi.

SÜRE 3 HAFTAYA İNER
Onun dışında uzun süre sahada top oynayan, Fenerbahçe'yi savunmaya zorlayan Mersin vardı.
Bunun da nedeni orta sahanın merkezinde top kazanan, adam eksilten, çabuk dikine oynayan yaratıcı oyuncularının olmaması...
Birbirine yakın oynamadıkları için 20-30 metre uzağa atılan toplarda da isabet oranı düşüktü.
Mersin adam adama gölge markajı çok iyi uyguladı. Böyle durumlarda stoperlerden birisi, özellikle Joseph Yobo'nun geriden oyuna katılması gerekir. Yapamadı. Defansta da hatalar yaptı.
Şimdi Meireles'i soracaksınız. O Fenerbahçe'yi, Fenerbahçeli oyuncular da onu tanıma döneminde. Kumaşına kimse bir şey söyleyemez. Zamanla farkı daha iyi görülür.
F.Bahçe zor da olsa Mersin maçını kazanarak perşembe günü oynayacağı UEFA maçı için moral buldu.
Şampiyonluk sözü veren Kocaman, 'Bana bir ay süre verin. O zaman sahada gerçek takımı göreceksiniz' demişti. Fenerbahçe eksiklerinin dışında şansızlığını kırarsa, daha doğrusu futbol şansını yanında bulup bir maçı farklı kazanırsa, o süre 3 hafta sonra da gelebilir.
Çünkü bu takım iyi. Sıkıntısı silkelenip kendine gelmesinde. Yani özgüvende. Cristian attığı şahane golle havayı da yakaladı, takımını da son dakikada ipten aldı.

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı