• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
11 Kasım 2013 Pazartesi

Futbolla ezdiler

Oyunun başında Dany’ın Gökhan’ı düşürmesine trübünlerin penaltı diye alaya kalkmasını, Fenerbahçeli futbolcunun hakemin yanına giderek “ penaltı üzerine yemin etmesini” bir kenara bırakıyorum. Chedjou’nun ayağının kayıp yere düşmesine ve sonra da eli ile topla oynaması zeminin kötü ve kaygan olmasının bir azizligi. Çünkü oyun başladıgı vakit topu kontrol edemeyen ve yere düşen o kadar ok oyuncu vardı ki. Bu garipligi merak edenler “ne oluyor” diye bırbırlerine bakarken sonunda kötü zeminin kayganlığına bağlandı. Bunu da söyleyenler futbol hocaları.
Bu golden sonra Fenerbahçe’nın durgun oyununun önüne hırç gecince sahada futbol oynayan tek takım Fenerbahçe idi. Galatasaray’ın Durogba’nın iki duran top ve penaltı dışında pozisyonu bile yoktu...
Orta sahada basan top kazanan ve dvamlı hucumu düşünen Fenerbahçe vardı. Futbol da Galatasaray’ı sahada ezdi.
Bana göre bu maçın üç kahramanı var. Mehmet Topal, Caner ve Egemen..
Defensın önünde Topal hatasız oynadı. Yaptığı hamlelerde her topu kazandı…Oyuna da olumlu soktu. Egemen’in dünkü futboluna şapka çıkarılır. O uzun boylu Drogba’dan bir hava topu aldı ki, trübünler ayağa kalktı. Enaz rakibinden yarım metre daha yukarı yükseldi.
Ve Caner...
Gökhan ile bu takımın cesur yüreği. Muhteşem kanat oyuncuları... Caner takımı hem kenarden hemde orta sahadan hucuma çıkaran bir oyuncu.
Fenerbahçe biraz Dany’ın kanadından oynayabilse bu maç daha farklı olurdu. Kuyt oyundan çıkıncaya kadar Dany’ı peşine takarak içeri soktu. Gökhan bu boşluğu geriden muhteşem deparlarla doldurdu. Ancak oyunun yönüne değiştirmek kimsenin akına gelmedi..
Sonuç olarak Fenerbahçe neredeyse tek kale oynadı..Maçtan sonra futbolcuların kafasında 14 artı 1 ve 9 formulu vardı. Bu da dün gece tuttu. Açılımı da 14 yıl Galatasaray Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenemiyor. Bu galibiyet ile onbeş oldu. Dokuz da puan farkı..
Dün gece bir şey daha gördüm. O da uzun bir aradan sonra bütün trübünlerin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a yaptıkları sevgi tezahüratı...

<p>Pürüzsüz cilde sahip olmak kadınların en hassas olduğu noktalardan biri. Hava şartları, yanlış ku

Kışa girmeden pürüzsüz cildin sırrı

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi