• $8,403
  • €9,9807
  • 489.086
  • 1408.81
24 Ağustos 2013 Cumartesi

Futbol değil sonuç önemli

Zordur böyle maçlar. Kafadan iki darbe yiyen takımda ne moral kalır ne huzur. İstediğin kadar yıldız oyuncu olsun sahaya çıktığı vakit tedirgin olur. İyi futbolu değil, golü düşünür. Çünkü bilir ki, bu çöküşün, dirilişe geçmesinin tek ilacı maç kazanmaktır.

Onun için çift forvetle oyuna başladı F.Bahçe. Ama orta sahadan golcüleri besleyecek ne top çıktı ne de destek. Uyum sorunu yaşayan Alper riske girmekten korkuyor. Kafasının bir yerinde “Adamımı kaçırırsam, gol olursa yanarım” düşüncesi var. İlk yarı kanatta çok etkisizdi ama Emenike ve Webo’nun arkasına geçince biraz hareketlendi. Ama o da yeterli değil.
Meireles ile çift ön libero oynayan Selçuk defansa yardım etmekten ileri gitmeyi düşünemiyor.

Bir tek Kuyt var. Sağa koşuyor, sola koşuyor, orta sahaya gelip top kazanıp, oyun kurmaya çalışıyor. Attığı golle de takımı rahatlatan oyuncu oldu. Gökhan Gönül’ün de hakkını yemeyelim. O da orta sahaya gelip “Top kazanma desteği” verdi. Kanat bindirmeleri de yaptı. Takımın temposunu artırmak, bir an önce gol atmak için yırtındı durdu. Egemen gelince rahatlayan Alves de geriden bir-iki sürpriz atağa çıktı.

Ama dedim ya, kafa rahat olmayınca ne yapmak istersen yapmaya çalış, bu moralsizlikte oyun disiplini de, oyun formatı da erozyona uğruyor. Seyredenler birbirine “Bize ne oldu” diye sorular soruyorlar.

SORUN SOL BEK DEĞİL

Cem Pamiroğlu’na inanırım, güvenirim. Her maçta not tutar. İlk yarı sonunda baktım, kağıdı bembeyazdı.

Kadro geçen seneden daha güçlü. Ama futbol olarak çok geri. Bu sıkıntıyı aşmanın yolu, sabır ve destek olmalı. Korkmadan, taşın altına elini sokan Gökhan ve Kuyt gibi oyuncular çoğalmalı. Alper futbolunu daha yukarı çıkarmalı.
Sorun, Hasan Ali ve Kadlec gibi sol beklerin yerine Caner’in oynaması değil, oyunun merkezi olan orta sahanın canlanması. Pas hatalarını aza indirmenin yanında top kaybı yapmamalı. Hareketli Emenike, Webo ve Kuyt’a istediği topları atabilmeli.

Penaltı kararında Ersun Yanal’ın yüzü bembeyazdı. Mert kurtarınca sevinci ise çok farklıydı. Bu da bu takımın ne kadar morale ve galibiyete ihtiyacı olduğunun en güzel görüntüsüdür. Bu maçın kırılma anı, Mert’in kurtardığı penaltıdır

<p>Türkiye'deki yangın felaketi devam ederken Yunanistan'ın, Türkiye'ye itfaiye uçağı göndermeye haz

Komşu yine boş konuştu

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor