• $15,9405
  • €16,7972
  • 926.579
  • 2394.83
30 Ekim 2012 Salı

Formasını terletmeyenler

Bu maçın takıma giremeyen, formayı giymek için fırsat kollayanların maçı olacağını düşünüyordum.
Öyle de oldu. Ama tersi.
Sakın kimse, 'Ben şans bulamıyorum' diye ağlamasın, 'Maç eksiğim var' diye de bahane üretmesin.
Evinde otursun, bu maçı tekrar tekrar izlesin ve ondan sonra da kararını versin.
Bak Serdar kardeşim! Bursa maçında kendi kalene golü atınca, hatanın sende değil, o topu oraya kadar getiren, engellemeyende olduğunu söylemiştim. Ve demiştim ki, 'Hatanın büyüğü kesici hamleyi yapamayan Egemen'de. Meireles olsaydı, o pozisyon olmazdı.'
Ve şimdi de diyorum ki;
Diarra kimin kontrolünde? Hadi senin açığını Bekir kapatmaya çalıştı ama sen neredesin? Kademeye girip, ikinci hamleyi yapman gerekmez mi? İkinci golde rakibinin en az bir metre arkasında kaldın. Farkında mısın? Bir oyuncu, F.Bahçe'nin iki stoperini kafa kafaya vurdu.
Şimdi diyeceksiniz ki, Selçuk ne yaptı?

SÖZDE VAR, SAHADA YOK
Haklısınız. O da topu ayağına alınca geriye döndü. İleriye gitmeyi hiç düşünmedi. Krasic'in morali bozukmuş. Teknik kadro kazanmak istiyor. Bu da güzel. Ama sen ne yapıyorsun Krasic? Oynadığın oyunu beğeniyor musun? Çabuk oynayamıyorsun, adam geçemiyorsun. Doğru dürüst pas bile veremiyorsun. Bir ara baktım, Gökhan depara çıkmak için eli ile uzun top istedi. Krasic gördü, yanına gidip, 'Sen yerine geç, bana atsınlar' dedi. Ama sözde varsın, sahada yoksun.
Kuyt iyi oynamıyor. Güçsüz. Ayağı yere sağlam basmıyor. Her şeye rağmen sahada koşuyor, bir şeyler yapmak istiyor. İyi niyetli.
Ya diğerleri!
Bu takım, Meireles'i mumla arıyor.
Çünkü Meireles orta sahayı toparlıyor, defansı rahatlatıyor, isabetli paslarla da takımı atağa kaldırıyor.
Şimdi onun görevini yapan yok. Bir tek Cristian, ileri çıktığı vakit takım rahatlıyor, F.Bahçe pozisyon buluyor. Cristian geriye oynayınca F.Bahçe kabuğuna çekiliyor.
Cem Pamiroğlu ve Selçuk Yula ile maçı izlerken, 'Bu takımı sahada ateşleyecek bir oyuncuya ihtiyaç var. Keşke hoca ikinci yarıya gençlerden birisi ile başlasaydı' diye konuşurken, Salih'in oyunu girdiğini gördük, sevindik. Ama o ayağındaki topu, kenarlardaki ağabeylerine vereceği yerde rakibine nişanlayınca bir çuval inciri berbat etti. Ama hata onda değil ki. Takım 2-1 mağlupken maçı kazanmak için gol atacak Semih gibi usta oyunculara ihtiyaç varken bu genci oynatmak ne kadar doğru. İkinci yarının başında alsa aklım ererdi.
Sonuç olarak maçı, futbol oynayan kazandı.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama