• $16,1626
  • €17,3306
  • 967.695
  • 2375
2 Nisan 2012 Pazartesi

F.Bahçe farkı kaçırdı

F.Bahçe fark yapacağı maçı berabere bitirdi. Sahada futbol oynayan, pozisyon üreten, gol kaçıran taraf F.Bahçe idi. İlk yarıda Alex ve Topuz'un iki net pozisyonu vardı. Her şartta topa iyi vuran profesör, kaleciden aşırma düşüncesinde pozisyona iyi konsantre olamadı. Oysa Alex'in en büyük özelliği yapacağı hareketi önceden düşünmesi. Topuz'un kalecinin üstüne vurduğu pozisyonda da dönen topa vuruşu  isteksizdi. Alex'in son haftalarda attığı gollerdeki topa vuruş hırsı, Avni Aker'de hiç yoktu.
Kötü müydü!
Asla. Oyun içinde arkadaşlarını yönetme, hücum pozisyonlarını hazırlamada etkiliydi de, son vuruşlarda ustalığını sahneleyemedi.
F.Bahçe'nin bu maçı berabere bitirmesinin iki nedeni olabilir:
Alex çıktıktan sonra Stoch'un etkisizliği. Adam kovalamaması ve top ayağında iken hücumu ve şut atmayı denememesi. Süratli ve takıma tempo getiren sıra dışı özelliklerini unutup, vasatın altında futbol oynaması.
O vakit insanın aklına, 'Sahada mücadele eden, savaşan Caner niye oyundan alındı?' sorusu geliyor.
'Sarı kartı var, takım on kişi kalabilir düşüncesi mi', yoksa 'O bizim evladımız' anlayışı mı?
Aykut Hoca'nın maç öncesi Caner çıkıncaya kadarki oyun planı cuk oturmuştu. Trabzonspor kendi sahasında, seyircisinin önünde F.Bahçe'nin sakin, takım oyunu karşısında etkisiz kalmıştı. Caner, Mehmet Topuz, Selçuk ve Cristian'ın uyumlu ve yardımlaşmalı oyunu, takımı ileriye götüren hamleleri ile futbol oynayan tek taraf F.Bahçe idi.
Ama futbol öyle bir oyun ki, sahada mücadele eden, rakibinden üstün olan değil, golü atan kazanıyor. Direklerden dönen toplar sadece heyecan veriyor.
Cristian'ın attığı golde, yan hakemin ofsayt bayrağını görünce aklıma kulüp yöneticilerin 'O kişiler için söyledikleri, ince ince takımları doğruyorlar' sözü geldi.
Fırat Aydınus o bayrağa uysa, golü vermese ne olacaktı?
Yazık değil mi emeğe!
Aydınus ders verdi. Helal olsun.  Ama  34. dakika beyaz atlet protestosu için avantajı kesmesi ve Selçuk'un hareketine kart göstermemesini de pek anlayamadım.
Bana göre bu maçın kahramanı kaleci Volkan'dır. Kale arkasından yapılan bütün tahriklere rağmen sakin olması büyük bir centilmenlik örneği...
Sonuç mu!
F.Bahçe, kadro ve futbol anlayışı olarak Trabzon'dan daha iyi takım olduğunu gösterdi. Maçtan sonra Trabzonluların beraberliğe sevinmesi de bunun kanıtıdır.
F.Bahçe Avni Aker'de de cesur oyunu ile gücünü gösterdi. Sonuç olarak kazanan ise iki puan fark daha cebine koyan G.Saray oldu.

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti