• $15,9629
  • €16,8911
  • 945.373
  • 2393.61
13 Aralık 2014 Cumartesi

Farklı futbolu hücumcular getirdiFenerbahçe bu sezon ilk kez bir maçının devre arasında soyunma odasına iki farklı galibiyet ile girdi.
Ve taraftarlarda ilk kez rahat, huzurlu, "Bu takım her an gol atabilir" havasındaydı.
Bunda Sivasspor'un eski gücünde olmamasının da etkisi olabilir.
Ama Fenerbahçe’nin futbolunda da bir kıpırdanma, eskiye göre fark vardı.
Mesela Kuyt'ın santrafor oynuyormuş gibi görüntü verip, eski çalışkanlığını ortaya koyması… Sow'un orta sahaya gelerek, kendisini unutturup, ani sprintlerde şok pozisyonlar üretmesi… Orta sahada, Emre ile Mehmet Topal'ın hücuma destek veren, pozisyon üreten ve rakip sahada çok adamla olmayı sağlayan oyunları… Gökhan'ın kanat bindirmeleri, ortaları ile "Eski Gökhan" havasını yakalaması…
En önemlisi ileride basan, presle top kazanıp, çabuk oynayarak pozisyon üreten birbirleri ile yardımlaşan bir takım görünümünde olmaları.
Bekir'i unutmadım.
Egemen'in kulübede forma beklediği stoperler arasındaki mücadele de, sakin, akıllı ve orta sahaya destek veren oyunu ile "Ben bu formayı kimseye kaptırmam" mesajını vermesi…
Bunlar Fenerbahçe için ileriye dönük güzel hamlelerdi. Maçı da farklı kazanarak "İstedikleri morali de" elde ettiler...
Ancak;
Bu iyi niyetli oyuncuların havasını uymayan tempoyu yakalayamayan oyuncularda vardı. Ama önce bir hastalıktan başlayayım.
Top bende kalsın, bol pas yapayım düşüncesinde geriye oynamanın çok riski var. İyi pres yapan takım, "Cümbür cemaat hücuma çıkan Fenerbahçe'yi" sıkıntıya sokabilir. Örnek mi!!! Caner'in geri pasında yenen gol. Emenike'nin verdiği geriye kısa paslar.
Meirelles'in takıma katkısız oyunu. Top kazanamaması, mücadele edememesi. Emenike'nin ensesi gibi göbeğinin de büyümesi, kilo fazlalığından ağırlaşması. Kenarlarda istediği topları aldı, kullanamadı. Kuyt'un yerine santrafora geçti, etkili olamadı.
Caner eski gücünde değil,morali de yok.
Peki niye oynuyor? Kulübe de oturan Hasan Ali, böyle bir Caner'i görünce veya Webo, Emenike'nin hali karşısında kafasından ne geçiriyor.?
İsmail Hocam, sıkıntılı günler geçirdiğini biliyorum. Çok da çalışıyorsun. Hepsi güzel. Ama ille de oyuncu kazanmaktan çok, maç kazanmayı önde tutarlar.
Yıpranan değil, yeni yüzleri tercih etti.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister