• $15,8451
  • €16,7219
  • 931.412
  • 2406.25
27 Şubat 2011 Pazar

Endişelerim var

Maça giderken, 'Beşiktaş karşısında ikinci 30 dakikada yapılan hataların ne kadarının düzeleceğini' merak ediyordum. Santos, Emre, Topuz ve Yobo'nun risk taşıyan oyunlarının içinde 'kademe hataları, top kayıpları, gidip gelmeme, bölgesini boş bırakmalar' vardı. Hafta içinde de takımın patronu 'hazırladığı hatalar kaseti' ile uzun uzun bunları anlatmıştı.
Santos ile Yobo'da değişim yok.
Santos'un hücuma katılması 'özgüven açısından' olumlu olabilir ama geriye dönememesi, alanını boş bırakması ve Dia'nın destek vermemesi Fenerbahçe'nin en güvenilen kanadını riskli duruma soktu.
Hücumda da 'işi aşırı bireyselliğe döken' Dia boş alan bulamadı.
Niang da iki kişinin markajına girdi. Tek olumlu hareketleri, Dia'nın attığı golde Niang ile uyumlu paslaşmaları oldu.
Fenerbahçe kapanan takımlar karşısında zorlanıyor. Bunun da nedeni boş alan bulamaması ve hücum organizasyonlarına çıkarken basit pas hataları yapması.
Ama elinde Alex gibi kilidi açacak bir çilingir ustası var.
Zeki ve kurnaz oyuncu.
Sahada hem futbol oynuyor hem de antrenörlük yapıyor. Top ayağında iken oyunu istediği gibi yönetmesinin yanında Mehmet Topuz, Emre, Selçuk'a geldiği vakit de nereye atmaları gerektiğini de gösteriyor.
Vücudunda sinir diye bir şey yok.

ÇÖZÜM KULÜBEDE OTURANLAR
Frikik golünde dikkat ettim, Kasımpaşalılar topu bir metre geriye taşımak istediler. Hakem de o yanlışa uydu. Ama Alex hiç sinirlenmedi. İstenilen yere koydu. Sonra yan gözle kaleye baktı. Ve köşeye bıraktı.
F.Bahçe müthiş seyirci desteği ile bir maçı daha kazandı. Ancak 'gol atmayı, maç kazanmayı çok istiyor' görüntüsünde olsa dahi bu takımda gözle görülür bir düşüş var.
Bu Beşiktaş maçından sonra K.Paşa'yı küçümseme, 'Nasıl olsa kazanırım' havasında gibi algılansa da takımda disiplinden uzaklaşma ve bireysel hataların olması düşündürücü.
Yorgunluk da olabilir. Çözüm, 'Bana beş önemli maçı kazandırdılara' sığınmadan kulübede oturanları da sahaya sürmekten geçmeli.
Bakın Lugano'ya...
Samandıra'da kimi görse, selam vermeden önce 'Kart yok' diyor. Kendisini buna şartlandırmış. Maçta formasından çekiliyor, itiliyor, kakılıyor ağzını açmıyor. Korkmadan, çekinmeden de oynuyor.
Ya Emre! Hakemle uğraşıyor. Onun yerine futbolunu düşünse daha iyi değil mi!
Her zaman takımı Alex kurtaramaz.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı