• $17,9652
  • €18,2722
  • 1028.01
  • 2857.18
22 Nisan 2011 Cuma

En iyi sen tanırsın

Aziz Yıldırım'ın dostuyum; bundan da gurur duyarım. İşim kamuoyuna doğru haberi 1. ağızdan vermek.
 Ama Sadri Şener, Yıldırım'ı benden çok eski, ta Ü.Anadolu'da beraber yöneticilik yaptığı dönemden bilir
Sadri Şener'in, 'Alaattin Metin, Başkan Aziz Yıldırım'ın yanından ayrılmıyor' sözü hoşuma gitti.
Doğru... Başkanı seviyorum.
İnsan olarak, dürüst olduğu, F.Bahçe'ye, Türk sporuna yaptığı büyük hizmetlerden seviyorum. Yalanı, dolanı olmadığı, her şeyi insanların yüzüne karşı söylediği, adam gibi adam olduğu için seviyorum. Daha önce Ali Şen'in, Faruk Ilgaz'ın, Emin Cankurtaran'ın, Razı Trak'ın, Fikret Arıcan'ın yanındaydım. Bugün de Aziz Yıldırım'ın. Başkanlığı bıraksa da dostum olacak. Tıpkı diğer başkanlar gibi.
Nedeni de bilgi kirliliğinin olduğu spor dünyasında doğruları yazmak. Birinci elden bilgi almak. Tıpkı Alex'in Başbakan'a gideceği haberi gibi. Hep doğruları yazmaya çalıştım. Aziz Yıldırım gibi Adnan Polat, Yıldırım Demirören de benim dürüstlüğümü bildiklerinden hep örnek gösterilen kişi oldum. Bunu Sadri Başkan da bilir.

HABER PEŞİNDE KOŞAN MUHABİRİM
Ben, Aziz Yıldırım'ı Metin Aşık döneminde F.Bahçe'de yöneticilik yaptığı zaman tanıdım. Ama sen benden de eski dostsun. Üsküdar Anadolu'da Alaattin Tüylüoğlu'nun başkan olduğu dönemde Aziz Yıldırım ile beraber yönetim kurulu üyeliği yaptınız. Ayrıca Yıldırım'ın Trabzonspor'a yayın gelirlerinde 4. büyük olarak pay alması için yaptığı hizmetleri de iyi bilirsin. Unuttunsa, Özkan Sümer'e, Salih Alpaslan'a, Celal Doğan'a sor!
En zor günlerinde Sadri Şener'e yardım eden kimdi! Aziz Yıldırım mı, başkası mı!
Hatırlıyor musun Başkan! Rahmetli Orhan Kaynar sağken, üçümüz oturup neler konuşurduk, sen bize neler anlatırdın. O zaman Aziz Yıldırım da yoktu.
İstersen en son Trabzon seyahatinden bahsedeyim. Hani Fenerbahçeli yöneticilere tesislerde verdiğin yemekte beni yanına oturtup Aziz Yıldırım'a övgüler dizdiğin sözleri unuttun mu?
Ben gazeteciyim.
Başka işim ve gelirim yok. Aziz Yıldırım başkan, ben de haber peşinde koşan bir 'muhabirim'. İlişkimiz de başkan-muhabir ilişkisi. Bunu da herkes bilir.
Hiç merak ettiniz mi?
Aziz Yıldırım ve diğer F.Bahçe başkanları neden hep Alaattin Metin ile samimi oluyorlar da diğerleriyle mesafeli?

Alex'in ismi niye değişsin
Alex'in Başbakan ile görüşmesi olay oldu. Altında bir sürü neden arandı. Niye Türk vatandaşı oluyor? İş 'Başbakan F.Bahçe'ye kıyak mı çekecek'e kadar gitti. Hatta o buluşmada Başkan Aziz Yıldırım'ın da bulunması işi federasyon seçimlerine kadar götürdü. Oysa Alex, Türkiye'yi sevdiği için Türk vatandaşı olmak istiyor. Sevgiye, sevgiyle jest yapmak istiyor.
Çocukları Türk okulunda okuduğu için Türk olmak istiyor. Yabancılar devre arası tatillerinde ülkelerine koşarken o Türkiye'yi gezmeyi tercih ettiği için. Kim bilir belki de futbolu bıraktıktan sonra Türkiye'de kalmak istiyor. Çünkü eşi, çocukları Türkiye'yi, Türkleri seviyorlar. En az bizim kadar, belki de bizden fazla ülkemizi seviyor. Peki niye ismini değiştirmesini istiyoruz?
Yasalarda engel mi var!
Eskiden nüfus memurları bazı isimleri beğenmez, zorluk çıkarırdı. Şimdi isteyen istediği ismi alıyor.
F.Bahçeli eski yönetici Hulusi Belgü'nün çocuğunun ismi Alex. Brezilyalı'ya olan sevgisinden koydu. Birinci ligde maç yöneten hakemimizin ismi Aleks Taşçıoğlu.
Ünlü tavernacı Hayko'nun oğlunun ismi de Alex.

NOBRE'YE MERT Mİ DENİYOR
Türkiye'de doğan, Türk vatandaşı olanlar nüfus kağıtlarına Alex ismini yazdırırken, biz Alex'in ismini niye değiştirmeye çalışıyoruz. O belki jest olsun diye Türk ismini almak ister ama Alex ismi ile tanıdığımız, sevdiğimiz bir kişiye 'Ali' demekle o sıcaklığı, elektriği yakalayabilir miyiz?
Aurelio'ya Mehmet; Nobre'ye Mert ne kadar diyebiliyoruz? Önemli olan isim değiştirmek mi yoksa sevgiyi yüreğinde taşımak mı!
Bırakın ismi Alex kalsın.

Başbakan Topuk Yaylası'nda top oynayacak
Televizyon ekranında Başkan Aziz Yıldırım ve Alex'in görüntüsü. Altında da dudak okuma yöntemi ile 'Aziz Bey sahaya inerse, ben de inerim' yazısı.
Çek çeke bildiğin yere. Oysa işin aslı şöyle:
Topuk Yaylası'nın açılışına davet edilen Başbakan maç oynamak ister ve 'Aziz Bey oynarsa ben de oynarım' der.
Yıldırım da hakemlik yapmayı tercih eder. Doğruyu bilmek isteyenlere hatırlatırım.

<p>Ezgi Aşık soruyor meteoroloji uzmanı Ayhan Erdoğan cevaplıyor.</p>

Yağmurlu hava ne zaman yurdu terk edecek?

Balıkesir'de işlenip 37 ülkeye satılıyor

Depremin izleri su altında tüm gerçekliğiyle duruyor

Çamura bulanan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi! Deniz suyu kahverengiye dönüştü