• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
18 Mayıs 2015 Pazartesi

Emre’nin o golü de olmasa

Maçtan önce F.Bahçelilerin gündeminde iki konu vardı:
Stancu’nun Galatasaray maçının son dakikasında kaçırdığı gol için, “İBB maçında Semih Şentürk o golü kaçırsa ne olurdu!“ deniyordu.
İkincisi de bu maçta alınacak üç puanın F.Bahçe’yi ikincilikle de olsa Şampiyonlar Ligi’ne götüreceği, hatta Beşiktaş’ın Galatasaray’ı yenmesi halinde şampiyon bile olabilecekleri konuşuluyordu.
Ben de üçüncüyü söyleyeyim: Emenike’nin sakat olduğuna inanmıyorum. Sağlık kurulu idmanda sakatlandığını ve sakat olduğunu söylese de ben inanmıyorum. İsmail Kartal’ın devre arasında, başkanın da dört hafta önce ona destek vermelerine rağmen umursamaz tavrı, laubali davranışları ve ciddiyetsizliği ile dünya umurunda değil. Bu da benim görüşüm.
Şimdi gerçeklere gelelim:
Bu takımın son kullanma tarihi dolmuş. Allah daha çok versin paraları çok, şöhretleri tavan yapmış. Çoğu F.Bahçe yönetim kurulu üyelerinden daha zengin. Uluslararası tecrübeleri var, çok zor, stresli maçlar oynamışlar hâlâ sahada tedirginler.
Neden çok basit, kafa olarak ligi bitirmişler.
Mersin’in kalesinde ikinci kaleci var, bir eksik ile oynuyorlar. Rakibini futbolla boğamıyor. Doldur boşalt ile gol arıyor. İsmail hoca 60’tan sonra hamle yapıp Webo ile çift forvete dönüp, orta sahaya Emre’yi alıyor. İyi güzel de Emre ile niye başlamıyor? Niye 1. dakikada baskı, presle rakibini korkutmayıp, son 15 dakikada doldur boşalt ile golü arıyor. Düşünebiliyor musunuz son 5 dakikada Diego çıkıyor, Selçuk giriyor.
Selçuk ne yapacak! Beraberliği mi koruyacak? Ha bir puan almışsın, ha üç puan kaybetmişsin. Sana galibiyet lazım hocam. Diego kötü diyorsan, kim iyi? Sow mu! Takımın gol pozisyonlarını bozuyor.
Macera arıyorsun sen hocam. Caner’i Hasan Ali’nin önüne alıp, orta sahayı kalabalık tutmak istiyorsun. Sayı olarak çoksun da işlev olarak yoklar.
Yapma hocam. Senin de kafan rahat değil. Futbolcular gibi sen de lig bitsin havasına girmişsin.
Bütün bunlara rağmen Fenerbahçe’nin zor da olsa maçı kazanması önemli. Bundan sonra iyi futbol değil, skor önemli de denebilir. Ama gerçekler acı da olsa görülmeli.
Taraftar ne diyor:
Güle oynaya şampiyon olacağımız bir sezonu çok zor hale getirdik. Bu da Fenerbahçe’ye yakışmıyor.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi