• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
19 Ocak 2014 Pazar

Emre bu takımı çok farklı yapar

Önce herkesin merak ettiği “Bu olaylar takımı etkiler mi?” sorusunun cevabını yazayım: Şimdilik etkilemez.
3 Temmuz olayını yaşayan ve tecrübe kazanan yerli-yabancı bütün futbolcular gelişmeleri iyi takip ettikleri için az da olsa hazırlıklıydılar. Şaşırmadılar. Paralarını aldıkları sürece de sorun çıkmaz. İki gün önce de bütün ödemeleri yapılmıştı. Ersun Yanal, Aykut Kocaman kadar 'kriz tecrübesi olmamasına' rağmen, haberi duyunca paniklemedi, dik durdu. Konuşmaları, tavrı tam bir lider gibiydi.
Üç gün önce meşale yakan taraftarların dün üç tribünde futbolcuları yanlarına çağırmaları, alkışla moral desteği vermeleri, “Biz büyük bir aileyiz" pankartı açmaları da takımın yanında olduklarının göstergesiydi. Sahada futbolcuların da bir önceki maçın telaşı yerine sakin oynamaları, pas hatası çok olmasına rağmen neler yapmak istediklerinin bir işaretiydi.
Sayılmayan gol, direkten dönen top, kale içinden çıkarılan pozisyonların hazırlanışı, gelecek günler için olumlu sinyallerdi. Pas hatası olmasına rağmen Cristian ve Meireles’in ısrarla rakip defansın arkasına top atma düşüncesi olumluydu. En azından oynayacakları oyunun bir parçasıydı. Ersun Hoca göbekte önce Selçuk, Cristian ve Meireles’i denedi. Sonra Topal, Topuz ve Alper’e görev verdi. Kafasında şekillenen göbek için 'herkese şans vermek' istedi.
İlk yarıdaki göbek üçlüsü, hücumda etkili göründü. Ancak top kaybedildiği anda presle kazanmayı denemediler. İkinci üçlü hem top kazanma hem de yerden oynamada daha farklıydı.
Emre gelince orta sahadaki sorun çözülür. Ve o zaman F.Bahçe, Antalya’da yaptığı çalışmaların karşılığını daha iyi futbolla ortaya koyar. Emre dünkü maçta en azından 10 dakika oynamayı çok istiyordu. Ama doktor lig maçlarını düşünerek risk konusunda Emre’yi ikna etti. Ersun Hoca da “Oynama hırsını Eskişehir’e sakla” diyerek Emre'nin takım için ne kadar önemli olduğunun sinyalini verdi. Çünkü çok kalabalık olan orta sahada Emre gibi top kazanan, topu oyuna olumlu sokan ve daha da önemlisi takımı ateşleme özelliği olan bir başka oyuncu yok.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!