• $18,0681
  • €18,2505
  • 1018.44
  • 3020.01
1 Şubat 2015 Pazar

Emenike sonunda muradına erdi

Maç sabahı otelde Selçuk'un doğum günü kutlandı. Futbolcular "İmparator" diye alkışladılar. Statta da taraftarlar "Sen ölme biz ölelim" diye tempo tuttular. Bu söylemler Selçuk'un kariyerine işlenen ince birer nakış oldu.

Fenerbahçe'de en uzun süre oynayan ve sorunsuz futbolcu olan Selcuk'un bir tek kötü huyu var. O da topu ayağına aldığı vakit, kendi kalesine dönmesi. Oynayacağı vakit de hep bu ikaz ediliyor. Karabük maçında yapmadı. Tam tersine doğum gününde mükemmele yakın top oynadı. Kanat bindirmelerinde, rakip on sekizinin dışına giderek sürpriz pozisyonlar hazırladı. Defansa, sağa sola her tarafa can simidi gibi koştu, yardım etti.

Maç öncesi soyunma odasında Sow'un tek tek arkadaşlarını öperek sahaya göndermesi güzel olduğu kadar da anlamlı bir fotoğraftı.

Emenike, kilo vermiş, incelmiş. Morali de çok iyi. Bazıları beğenmiyor. Her şeyi atacağı golle ölçüyor. Oysa sahada çok koşuyor. Stoperleri yıpratıyor. İstediği topları alamasa da kızmıyor. Yine görevini yapıyor. Karabük maçında iki iyi topla buluştu. Birisini Diego'nun pasında, beklemiyordu, hamleyi geç yaptı. Caner'in pasında ise golünü attı. İki haftadır bu günü bekliyordu. İsmail Kartal ona güvendi, yeniden kazandı. Şimdi o da mutlu, Fenerbahçelilerde.

Biraz da Gökhan'dan bahsedeyim. Sohbet ederken, Kasımpaşa maçında presle kazandığı pozisyonun gol olmamasını "Şansızlık" olarak değerlendirmişti. Aynı hareketleri dün yine yaptı. Güzel futbolunu golle süslemek istiyor. Bu konuda şansı yok. Yüreği ile oynuyor. Savaşçı kimliğini onu hep yukarı çıkarıyor.

Fenerbahçe, Karabük maçında İsmail Kartal, "Çok pozisyona girip atamamak mı iyi, yoksa gol yemeden üç puanı almak mı" anlayışını iyi uyguladı. Defansın göbeğinde muhteşem ikili Egemen ile Alves'in sakın, kusursuz hamleleri. Önlerinde Mehmet Topal ile Selçuk'un sakin, sigortalı futbolları. Kenarlarda da Caner ile Gökhan savaşınca pozisyon vermeyen takım oldu. Diego ile Kuyt biraz hareketli olsalar, ileride ayaklarında topu tutabilseler, Fenerbahçe bu maçı daha da farklı kazanabilirdi.

Bunların hepsi 2-0'a kadar olan süredeki görüntü, Gökhan Gönül çıkmasaydı F.Bahçe o golü de yemezdi. Mehmet Topuz'un o hatasında sonra Karabük yüreklendi.

Sonuç olarak Fenerbahçe lider geldiği Karabük'ten yine lider döndü. Bu galibiyetin altın anahtarı sahada ne istediğini bilmek ve sakın takım oyunu oynamanın getirdiği özgüvenden geçiyor.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi