• $7,5251
  • €9,0223
  • 410.424
  • 1538.04
17 Aralık 2014 Çarşamba

Egemen yabancı sorununu çözer mi!

İsmail Kartal için bu maçın hiç önemi yoktu. Aklı, cuma akşamı deplasmanda Erciyes ile oynayacağı maçta, Alves’in yanında ikinci stoperde kimi oynatacağındaydı. Bekir cezalı olduğuna göre Kadlec oynarsa iki yabancı hakkını defansa kullanacak, forvetteki üç yabancıdan da vazgeçemeyeceği için orta sahada Meireles’i oynatmayacaktı. Egemen iyi olursa, o vakit eli daha rahatlayacaktı.

Egemen bir devre oynadı. Tam hazır mı, değil. Diego da öyle. Biraz Alper. Onun da kondisyonu 90 dakikaya yetmiyor. Yine de topu ayağına aldığı vakit iyi kullanan, rakip kaleye dikine gidebilen, giydiği formanın hakkını vermek isteyen bir görüntüsü var. En azından Diego’dan iyi.

Ben, Mehmet Topuz’u anlayamıyorum. 45 dakika kenarda hücum bölgesinde oynadı. Bir tek olumlu hareket yapamadı. İkinci yarı sağ beke geçti, biraz hareketlendi, gol de attı. Ama sahadaki isteksiz görüntüsüyle kendisini emekliye ayırmış gibiydi. 31 yaşında, iki sene sonra sözleşmesi bitecek, bu takımda oynayıp kendisini göstermek yerine, yedek kulübesinde oturmayı kabullenmiş gibi.

Gençleri hiç yazmak istemiyorum. Çünkü inanmıyorum, bu çocuklardan birisinin bile gelecek sene 11’de oynatılacağına. Sen elinde oynamaya hazır Salih’in kıymetini bilme, gönder, sonra bu çocuklardan bir şey bekle. Onlar da inanmıyorlar. Elinde Erman gibi gerçek bir bek varken, ısrarla hücum oyuncusu Savaş’ı o bölgede oynatmak neden!

Bakın beyler, hiçbir kulüp başkanı, yöneticisi, antrenörü, futbolcusu bu kupayı ciddiye almıyor. Hepsine maddi yönden büyük risk. Elemeli tek maç olsa belki biraz farklı olabilir.

Bu maçları yönetecek sahan da, hakemin de yok. Serkan Tokat’a baktım, yerdiği, vermediği penaltılar, lig maçında olsa olay olurdu. O kötü zeminde kimse sakatlanmadıysa herkes dua etsin.

<p>Öğrencilerin merakla  beklediği yüz yüze eğitim başladı. Çocuklar eski normale nasıl adapte ol

Yüz yüze eğitim başladı, anne babalar nelere dikkat etmeli?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi