• $17,9651
  • €18,2862
  • 1022.26
  • 2986.96
15 Şubat 2015 Pazar

Direndiler, fark attılar

Önce Egemen’den başlayalım:
Sakattı, maç sabahı depar çalışması yaptı. Ağrı hissetmeyince oynamak istedi, oynadı.
İsmail hoca, Emenike’ye çok güveniyor, inanıyor. “Tek eksiği gol” diyor. Attı ama futbolunda ilerleme değil, gerileme var. Yanındaki arkadaşına pas veremiyor. Kaptırdığı her top, F.Bahçe’ye kontratak oluyor.

Sow için aynı şeyleri söyleyemem. Sezon başından bu yana sekiz kilo vermiş. İncelmiş, atlet gibi olmuş. Kaptırılan toplarda defansa yardım ediyor. Hücum aksiyonlarında da çalışkan. Orta saha oyuncuları, Emenike’ye uzun top çalışması yerine Sow’u tercih etselerdi, bu kadar sıkıntıya düşmezlerdi. Gol attı, attırdı. Gelecek için de “ Farklı bir Sow izlemeye hazır olun” mesajını verdi.

Kafama takıldı, golü atıncaya kadarki ilk 7 dakikalık futbol, Başkan’ın soyunma odasındaki motivasyonundan mı? O golden sonra takım sahada yoktu. Orta sahası olmayınca, geriye yaslandılar. Antep biraz şanslı olsa, tarihi farklı yakalardı.

Bunun nedeni, Topal’ın erken sarı kart görmesi, Kuyt ve Diego’nun silik futbolu. Tek başına kalan Emre bile arkadaşlarının kötü futboluna isyan etti. Maçı izlerken aklımıza kulübede oturan Meireles geldi. O olsa orta sahadaki sıkıntı tavan yapar mıydı!

En azından Diego ile takımın bir eksik oynadığını görünce son haftaların başarılı oyuncusu Selçuk ile orta sahayı dirençli hale getirmek istedi.

Soru şu olabilir: “Kötü oynayan F.Bahçe bu zor deplasmanı nasıl skor olarak farklı kazandı?” Çok basit: Kontratağa akıllı çıkıyor. Baskın yediği anlarda istediği uzun topları bulursa, kaliteli oyuncuları ise sonuca gidiyor. Bu da F.Bahçe’nin büyüklüğünün bir göstergesi..

Mesela, Kuyt. Eski çalışkanlığından çok uzaktı. Ama Sow öyle bir orta yaptı ki, o da kalitesini kullanarak kafa ile topu ağlara gönderdi.

Bu takım Emre’siz olmaz. Kaleci Volkan’ın yokluğunu Mert kapatabiliyor. Ama Emre olmayınca , hücumda da, orta sahada da sıkıntı oluyor. Dün kafa ile Sow’a attırdığı bir gol vardı, jenerik olur. Ancak o pası o boşluğu gören Emre gibi bir tecrübeli oyuncu yapar.

İsmail Kartal 2-0’a kadar çok sıkıntılıydı. Üçüncü golden sonra bir sevinci vardı, görülmeye değer. Çok zor günler geçirdi. Ağır hakaretler edildi. Hep sustu. Ama şimdi o kazanıyor. “Acaba hoca değil” diyenler ne yapıyor!

<p>Barış Akarsu Merhaba filmi Gişeci'nin bu haftaki konuğu.  Mert Dikmen ve Can Anar'ın senaristi ol

Barış Akarsu Merhaba filmi hakkında tüm bilinmesi gerekenler

Bakan Koca son hazırlıkları inceledi! Türkiye'nin en büyüğü olacak

36 yıl garajda sakladı! Yolun 2 metre altında duran otomobil görenleri şaşırtıyor

Tarihi yapılarıyla Mahkemeağcin köyü! Yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor