• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
24 Aralık 2014 Çarşamba

Diego'yu böyle kazanamazsınız

18 kişilik kadroda Alper yok. Bunun açılımı, bu hafta lig maçında banko 11’de olacak demektir.

Kupa maçını “şöhretli büyük ağabeyler” angarya görüyor. Gençler ise kendilerini göstermek için var güçleri ile mücadele ediyor. İleriye dönük bir şey olacak olmasa da en azından bu şanslarını iyi değerlendirmek istiyorlar.

Ama ağır ağabeyler, bu gençlerle oynamayı kendi klaslarına yakıştıramıyorlar. Kimi topu ayağına bekliyor, kimi de maç bitsin de gidelim havasında durumu idare ediyor.

Hasan Ali’ye bakıyorum, kanat bindirmesi yapacağı vakit, Kadlec devamlı uzun toplarla destekliyor. Hücuma katkı sağlamak istiyor. Ama Diego’da hiçbir hareket yok.

Kendisine bir yer seçmiş, santra yuvarlığının on metre ilerisinde, gerisini meslek edinmiş. Top ayağına gelince hemen yanındakine yuvarlıyor. Oysa rakip kaleye yakın, ileride oynaması lazım. Oraya gittiği vakit, Selçuk ona uzun toplarla destek vermeli. Uygar, Mehmet Topuz, devamlı onu oyunun içine sokmalı. İş yapacağı bölgelere taşımalı. Onlar yapmayınca o da lüzumsuz, etkisiz yerlere gelip oyuna ağırlığını koyamıyor. Görüntü de kötü oluyor. Ve böyle olunca da Emenike ileride tek kalıyor. Tamam Emenike güçsüz, isteksiz. Ama onu maçın içine sokacak, canlandıracak bir durum da yok. Oysa böyle maçlar “moral ve huzur arayan Diego ve Emenike’nin” üzerine kurgulansa görüntü çok daha farklı olabilir. Bu da yapılmıyor.
Diego sıradan, düz oyuncu değil. Ama bu futbol anlayışı ile oynatamazsın, oynatırsan kaybedersin. F.Bahçe çift forvet oynamalı ve onların arkasında da Diego oyun kurucu olmalı. Yoksa bu oyuncuyu kazanamasın.

Mehmet Topuz’u yazmak istemiyorum. O kafasında futbolu bırakmış. Nasıl olsa parasını tıkır tıkır alıyor. Kiraya versen, gitmez. Kimse de almaz. Almak istese de bugün kazandığı parayı vermezler. Devamlı idmanlarda sakatlanan Serdar da öyle. Taca giden topa kaleci Mert koşuyor, o seyrediyor. O kadar güçsüz, kuvvetsiz ki, F.Bahçe’nin yediği golde rakibine yetişemiyor, formasını çekmek istiyor, onu bile beceremiyor.

F.Bahçe kupayı angarya görüyor. Çünkü yapılan masrafları karşılamıyor. Cebinden para harcıyor. Bunların hepsi doğru. Hatta elenmek de isteyebilirler ama böyle futbolla olmamalı.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak