• $9,5361
  • €11,0297
  • 548.905
  • 1519.25
9 Kasım 2014 Pazar

Diego’nun muhteşem futbolu

“Futbol oyna, canımı ye” diye bir söz vardır. F.Bahçe kendi kalesine bir gol attı, penaltı kaçırdı ama futbol adına sahada ne varsa hepsini yaptı. Bu sezonun en güzel futbolunu oynadı.

Ancak Kuyt için çok şanssız geceydi. Takıma tempo getiren, pozisyon üreten Kuyt, arka arkaya pas hataları yapınca strese girdi. Aklı Diego’nun Rize defansını aşan tek pasla kaleci ile karşı karşıya bıraktığı pozisyonu gol yapamayışında kaldı. O moralle de penaltıyı atamadı.

Bu maça gelemeyenler, yalnız Fenerbahçe’nin o mükemmel futbolunu değil, Diego Ribas’ın da futbol resitalini kaçırdılar.
Brezilyalı bu futbolunu devam ettirirse, futbol adına Fenerbahçe’nin oyunu bir çıta daha yukarı çıkar, kendisini de takımı sırtlar.

Mükemmel oynadı. Kuvvetlenmiş, ikili mücadelelerde yere düşmüyor. Kendine güveni gelmiş, kaleye şut atıyor. Topsuz alanda sahanın her yerinde var. Topu ayağına aldığı vakit de takımı yönetiyor. Gol pozisyonları üretiyor. Emenike’nin Kuyt’ın kaçırdığı pozisyonların hazırlanışında hep Diego damgası vardı. Gökhan Gönül’ü, Hasan Ali’yi bile kanatlardan atağa hep o çıkardı.

Şunu söyleyeyim: Türkiye’deki sert futbola ve takıma alışan, arkadaşlarının özelliklerini öğrenen Diego bu futbolu ile çok takımın canını yakar.

F.Bahçe’nin futbolunu farklı yapan yalnız maç kazanma hırsı, baskılı oyunu, bol pozisyon üretmesi değil, 11’e 11 oynanan bölümler de dahil rakibini otuz metrelik alana sıkıştırması ve seken topları kazanarak hamle üstüne hamle yapmasıdır.

İsmail Kartal’ın bu baskılı oyunda sonuca gitme adına ikinci yarıda Kadlec’i çıkarıp, Sow’u oyuna alması, arkasından Meireles’i de çıkarıp, Webo ile nokta vuruşlarını kuvvetlendirmek istemesi de maçı kazanma adına olumlu hamlelerdi.

Kartal için “Hoca değil” diyenlerin bu maçtan sonra ne düşündüklerini çok merak ediyorum. Bir takım bu kadar çok pozisyona giriyorsa, rakibine topu göstermeyip, tek kale oynuyorsa daha ne yapmalı!

Ne demişler, çalışan, isteyen sonunda muradına erer.

Hakem İlker Meral, Koray'ın ceza sahası içinde Emenike'nin ayaklarını yerden kestiği pozisyona penaltı vermemesine rağmen F.Bahçe, Webo'nun attığı golle güzel futbolunu 3 puanla taçlandırdı. Ama akıllarda galibiyetten çok F.Bahçe'nin muhteşem futbolu kaldı. Maçta sonra sahada oynayan da tribünde izleyen de mutluydu.

<p>Navigasyonda araç yerine yaya yolunu açtı. Otomobili merdivende asılı kaldı.</p><p>İlginç olay, s

Navigasyon kazası!

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu