• $9,2989
  • €10,8185
  • 527.557
  • 1412.97
15 Nisan 2013 Pazartesi

Devre arası operasyonu

Sağ bek Gökhan, sağ açık Gökhan. Önünde oynayan Mehmet Topuz nerede! İçeri giriyor, orta sahayı sayısal olarak bir fazla yapıyor ama oyunda yok. Pres yapmıyor. Kazandığı topu doğru dürüst pas bile veremiyor. Bir ara baktım, Kuyt'ın yanına gitmiş. Orada da bir şey yaptığı yok. Cristian da öyle. Etliye sütlüye karışmıyor. Bırakın takımı ileriye çıkarmayı, o da Topuz gibi geziniyor. Mehmet Topal da iyi olmayınca, Eskişehirspor'un orta sahası 10 kişi gibi kalabalık göründü. Ve bir başka hastalık da F.Bahçeli futbolcu, topu kaybedince, sanki programlanmış gibi geriye yaslanıyor. Orta sahada topu kazanayım, rakibin atağa çıkmasını engelleyim düşüncesinde olan bir kişi yoktu.

Böyle olunca da ilk yarıda baskılı olan, pozisyon üreten taraf Eskişehir'di. F.Bahçe'nin bir tek atağı vardı. Onda da Webo topu kontrol edemedi. Göğsü ile yere indirebilse, önünde kaleciden başka kimse yoktu. Düşünün ilk yarıda F.Bahçe'nin en iyisi kaleci Volkan'dı.

Peki ikinci yarıda ne oldu?

Takımın en kötülerinden Topuz pası verdi, Cristian attı. Büyük bir ihtimalle soyunma odasında özellikle Cristian'a "Biraz oyuna gir. Kendini göster" uyarısı yapıldı. Çünkü ilk yarıya göre Cristian farklıydı. Presi yaptı, top kazandı, hücuma da destek verdi. Böyle oynayınca da golü attı. Sevincinde eli ile "A" işareti yapması da anlamlı. Kime derseniz, tribüne dönerek yaptığına göre Başkan Aziz Yıldırım'adır. Futbol böyle bir oyun. İlk yarı sonunda benim gibi birçok kişi Cristian'ın çıkıp, yerine Salih'in alınmasını istiyordu. Ama golü atınca, saha kenarında ısınan genç oyuncu kulübeye geri döndü.

Zor, stresli maçların dönemi başladı. Bundan sonra iyi futbol değil, skor önemli. F.Bahçe de Eskişehir gibi güçlü bir takımı yenerek şampiyonluk yolundaki inadını devam ettirdi. Ancak gerçek olan bir şey var. O da, bu takım Sow'u çok arıyor. O olmayınca hücum etkinliği zayıflıyor. Webo da ileride tek başına sıkıntı yaşıyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı

Motosiklet kazası sonrası şartlı uzlaşma

Binlercesi kıyıya vurdu! İzmit Körfezi'nde korkutan görüntü